Yemen’e Temel Gıda ve Kıyafet Yardımlarınız Ulaştı - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • 2020-yemen-e-temel-ihtiyac-21.jpeg
Yemen’e Temel Gıda ve Kıyafet Yardımlarınız Ulaştı
21.09.2020

Yemen 2015’te yaşadığı iç karışıklıklar sonucu büyük bir insani kriz ile karşı karşıya kaldı. Bir anda 24 milyon kişinin insani yardım veya korumaya ihtiyaç duyduğu Yemen’de, insanlar gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Bugün Yemen’de 20 milyondan fazla insan temiz ve güvenilir gıdaya ulaşamıyor. 4 milyon 400 bin kişinin de açlık yüzünden ölümün eşiğinde olduğu Yemen’de yaklaşık yarım milyon çocuk da açlık yüzünden ortaya çıkan hastalıklarla boğuşuyor.

Ülke genelindeki sağlık tesislerinin sadece %50’si hizmet verebilir durumdadır. Hizmette olan kurumların da tıbbî ekipmanlardaki yetersizliklerinden dolayı sağlık hizmeti tam olarak karşılanamayan bu ülkenin dışardan gelecek yardımlara oldukça ihtiyacı var.

Çare Derneği yıllardır Yemen’deki ihtiyaç sahibi ailelere tankerlerle su taşıyıp gıda kolileri ve hijyen paketleri ulaştırıyor. Bölgede adak, akika kurbanlarının kesimlerini yapıp etlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Çare Derneği, geçtiğimiz hafta, içerisinde un, yağ, pirinç gibi temel gıda ürünlerinin bulunduğu kumanyalar ile yaklaşık bin kişinin daha hayatına dokundu. Temiz suya ulaşmanın zor olduğu bölgelere onlarca tanker temiz su yardımı yapıldı.

Çare Derneği, savaşın içerisinde doğan çocukları da unutmadı. Bölgelerde yapılan gıda yardımlarının yanı sıra çocuklara temiz kıyafet yardımında da bulunduk. Erkek ve kız çocuklara ikişer tane kıyafetin verildiği etkinlikte minik kalplere sevinç olduk.

Siz de yapacağınız bağışlarla Yemen’de devam eden gıda hizmetlerimize destek olabilir, açlıkla mücadele eden kardeşlerimize katkıda bulunabilir ve minik kalplerin dünyalarına dokunabilirsiniz.

FOTOĞRAFLAR
Tümünü Gör