Nepal'li Azınlık Müslümanlara Yardım - EĞİTİM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

EĞİTİM
  • nepal_medrese (1).jpg
Nepal'li Azınlık Müslümanlara Yardım
11.10.2018

Güney Asya’da bir ülke olan Nepal. Ülke nufusunun %90'ı Budist ve Hindu olan Nepal'de Müslüman nüfusu bir milyon civarında. Nepal’de en düşük gelir grubunu Müslümanlar oluşturuyor. Hindu nüfusun yoğun olduğu ülkede, Müslümanlığı kabul edenler toplumdan tecrit edilip yalnız yaşamaya zorlanıyor.

Nepal’de Müslümanlar olanaksızlıklar içinde dinlerini yaşamaya çalışıyor. Camii, yetimhane vb. ihtiyaçlarının yanında zanaat, ulaşım, eğitim, spor, ticaret gibi alanlarda kullanmak için araç gereçlere ihtiyaç duyuyorlar. Ancak Nepalli Müslümanlara bu imkanları sağlayacak oluşum henüz mevcut değil.

Nepal’de Müslümanların en büyük eksikliği azınlıkta olmaları. Çare Derneği yapılacak olan yardımlarla Nepal'li Müslümanlara bir nebze olsun destek olmaya çalışıyor.

Herşeye rağmen Nepalde Maymunlar tapınağı bölgesi içerisinde yetimler için KUR'AN eğitimi veren ve 100 öğrencisi bulunan İSLAM Bayrağını Nepalde Dalgalandıran Necmul Hüda Kardeşimizin Medresesi bulunmakta.

Desteklerinizle bu medresedeki öğrenci kardeşlerimize destek oluyor onları islam terbiyesi ile yetiştiriyor ve ülkelerine faydalı bir birey olmalarını sağlıyoruz.

Destek Olmak için;