Ankara'da İftar Yemeği Dağıtıyoruz! - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • WhatsApp Image 2021-04-13 at 20.36.15 (1).jpeg
Ankara'da İftar Yemeği Dağıtıyoruz!
22.04.2021

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın ilk on gününü geride bıraktık. İlk iftardan günümüze kadar Ankara’nın Keçiören, Mamak, Yeni Mahalle, Polatlı, Çankaya (Ön Cebeci Mahallesi), Çubuk ve Altındağ ilçelerindeki huzurevi, sığınma evleri, mültecilerin kaldığı alanlar, belediyelerin sığınma alanları, sosyal incelemelerle tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileler ve 65 yaş üstü yalnız yaşayan büyüklerimize iftar yemeği dağıtımlarında bulunduk.

Ramazan’ın bugün de dahil ilk on gününde toplamda 1.200 aileye iftar yemeği dağıtımı gerçekleşti. Ramazan’ın geri kalan günlerinde de diğer ilçe ve mahallelerde iftar yemeği dağıtımlarının devam edilmesi planlanmaktadır.

Türkiye’de Ramazan Yardımları

Salgın tüm dünyada etkisini sürdürürken rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Türkiye’de 13 şehirde Ramazan faaliyetleri için çalışmalara başladık! "Soframız Bir Olsun!" sloganı ile çıktığımız bu yolda sofralarınızı Türkiye ve dünyaya açarak ihtiyaç sahibi ailelerin gülümsemelerine vesileyiz. Salgından dolayı sofralarda bir araya gelemesek de iftarınızı ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşabilirsiniz.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği Başladı!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına seferberliğimiz başladı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında olmaya gidiyor!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 13 ülkeye gidecek olan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırmayı hedefliyor.

Ramazan-ı Şerif’te hangi yardımları yapabilirim?