Biz Bize Çare’yiz dedik, 10 bin 950 kişiye yardım ulaştırdık! - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • 1.jpg
Biz Bize Çare’yiz dedik, 10 bin 950 kişiye yardım ulaştırdık!
15.05.2020

Çare Derneği olarak, tüm dünya ve ülke çapında etkili olan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle başlattığımız “Biz Bize Çare’yiz” kampanyası ile kısa sürede binlerce kişiye çare olmaya çalıştık.

Derneğimize yapılan başvurularla harekete geçip salgın sürecinde evinden çıkamayan hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahibi insanları kimi yerlerde valilik bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde kimi yerlerde de o şehirde bulunan gönüllülerimizle ziyaret ettik.

Bize yaptığınız bağışlarla ve Allah’ın inayetiyle yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarına göre ev tadilatları, nakdî yardım ve alışveriş kartları gibi çeşitli yollarla yardımlarına koştuk. Yine ihtiyaç sahibi ailelerimize 3 bin 150 kumanya paketi gönüllülerimizin de yardımı ile kapılarına kadar ulaştırıldı.

Şimdiye kadar ülke genelinde 6 bin 800 kişi ile irtibata geçtik ve bunların arasından 4 bin 350 kişinin başvurusunu kayda aldık ve nakdî yardım, alışveriş kartı, ev tadilatları ve kumanya paketleri şeklinde ihtiyaca göre dönüşler sağladık. Aldığımız başvurularla şu ana kadar toplamda 10 bin 950 kişinin yardımına vesile olduk.

Hâlâ devam etmekte olan pandemiyle eş zamanlı olarak başvurular almaya ve sizden gelecek bağışlarla da yardımlarda bulunmaya devam edeceğiz.