Şehit Komando Çavuş Selim Tataroğlu Su Kuyusu - SU KUYUSU | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

SU KUYUSU
  • 05_SU_KUYUSU.jpg
Şehit Komando Çavuş Selim Tataroğlu Su Kuyusu
02.01.2018

16.04.1988 tarihinde Kütahya da dünya ya gözlerini açan Selim TATAROĞLU üç kardeşin en küçüğü olup bir abisi ve ablası vardır. İlk okulu Kütahya’nın Meydan mahallesinde bulunan Yıldırım Beyazıt İlk öğretim okulunda okumuş daha sonra da Kütahya Lisesinden mezun olmuştur. Selim TATAROĞLU gerçekten çevresinde çok sevilen neşe dolu kime sorsanız ‘’o bambaşka biriydi ‘’ diyerek anılan birisi olarak bilinmektedir.

Acemi birliğini Manisa Kırkağaç Komando birliğinde tamamladıktan sonra usta birliği olan Mardin Dargeçit’de vatani görevine devam etmiştir. Oradaki asker arkadaşlarından bire bir duyduğumuz Selim in orda da çok sevilen biri olup Selimin hatta onlara ben ‘’Şehit olacağım’’ dediğini işittik.. Şehadet şerbetini içtiği gün 05.11.2008 tarihinde şehidimiz yakın akraba eş dost unu çeşitli sebeplerle aynı gün arayarak hal hatır sormuş ve bu son görüşmesi olmuştur… Şehidimizin naşı KÜTAHYA Ulu Camide kılınan cenaze namazının ardından okunan duaların eşliğinde Kütahya Hava Şehitliğine defnedilmiştir.

Ailesi ve yakın arkadaşları olarak hep güzel işlerde anılan şehidimizin adını çok uzaklarda yaşatmak istiyoruz. Bu istediği yerine getirmek için Çare Derneği ve Selim Tataroğlu arkadaşlarının öncülüğü ile birlikte Su Kuyusu projesi başlatıldı.

Destek olmak için:

  • BAĞIŞ YAP bölümünden online olarak kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz.
  • Hesap Numaraları bölümünden banka hesap numaralarına gönderim yapabilirsiniz
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “SEHIT ASKER” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.