Burkina Faso Yetimhanemiz Büyüyor! - Yetimler | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Yetimler
  • 16-burkina-faso-yetimhanesi-buyuyor-turkce-kategori.jpg
Burkina Faso Yetimhanemiz Büyüyor!
14.09.2020

Çare Derneği dünyanın dört bir yanındaki yetimlere sahip çıkmaya devam ediyor. Burkina Faso Yetimhanesi bu hafta daha fazla yetime ev sahipliği yapmak için daha büyük bir binaya taşınıyor.

Dünya genelinde yaklaşık 150 milyon çocuk; savaş, doğal afet, iç çatışmalar, yoksulluk ve hastalık nedeniyle babasını veya hem anne hem de babasını kaybediyor. Müslüman coğrafyalardaki bu yetim ve öksüz kardeşlerini korumanın huzuru ve birlikteliği için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yetimlerin, bölgelerdeki misyonerlik faaliyetlerine karşılık hem İslam’ı öğrenme hem de eğitim imkânlarına sahip olmaları için sizden gelen desteklerle daha fazla yetime ulaşıp daha fazla yetime hamilik yapma gayreti ile çalışıyoruz.

Burkina Faso Yetimhanesi’ni sizlerden gelen/gelecek bağışlarla daha büyük bir binaya taşıyoruz bu hafta. Yeni yetimhanemizde daha büyük salonda namazlarını ifa edecek olan yetimlerimiz, daha geniş sınıflarda eğitim görüp, daha ferah yatakhanelerde dinlenip ve daha büyük etkinlik alanlarında vakit geçirecekler inşallah. Yeni yetimhanemizde yeni yetimlere de yer açtık. Bu hafta aramıza katılacak yeni yetimlerle daha büyük bir aile oluyoruz.    

Siz de sadaka, zekat, kumanya ve kurban gibi yardımlarınızla yetimlerimizin başını okşayıp yüzlerini güldürebilirsiniz ya da Yetim Sponsorluk Başvurusu’nda bulunarak ayda 100 TRY ile bir yetimin bir aylık eğitim, barınma, temizlik ve gıda ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz