Uganda Yetimhanesi'nde 14 Öğrencimiz Mezun Oldu - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • Faaliyet.jpeg
12.08.2021

Uganda Yetimhanesi'nde 14 Öğrencimiz Mezun Oldu

Uganda Yetimhanesi, gönül coğrafyalarındaki yetimlerin hamiliğini üstlenmek ve onların eğitim, öğretim, gıda, barınma, sağlık ve diğer tüm ihtiyaçların karşılamak üzere Çare Derneği’nin 2013 yılından beri başkent Kampala’da faaliyet gösteriyor.
 

14 Kardeşimiz Yüksek Başarı Dereceleriyle Mezun Oldu

Mevcutta 72 öğrencisi bulunan yetimhanemiz bu yıl 14 öğrencisini daha mezun etti. Türkiye’de karşılığı ortaokul seviyesi olan orta öğretimde okuyan 14 öğrencimizin tamamı da başarılı bir şekilde tamamladı.
Çare Derneği olarak mezun olan bu öğrencilerimizin lise eğitimini de tamamlayabilmeleri için ilgili birimlerle iletişim kuruyoruz. Yetimlerimize lise eğitimlerinde de barınma, sağlık, gıda gibi alanlarda desteklemeye devam edeceğiz.
 

Eğitim’de Türk Kültür ve Gelenekleri

Çare Derneği Uganda Yetimhanesi’nde kalan yetim kardeşlerimize beşerî ve dini eğitimlerinin yanı sıra Türk kültür ve gelenekleri de öğretiliyor. Yetim kardeşlerimize ekstradan Türkçe dersleri de veriliyor. Bayrağımızın şerefle dalgalandığı kurumumuzda gönül coğrafyamızın yetimlerine hamilik görevini üstlendiğimiz için gururluyuz.