Gana İstanbul Başkonsolosu Abdulai’den Çare Derneği’ne Ziyaret - DUYURULAR | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

GÜNDEM
  • gana-1.PNG
  • gana-1.PNG
Gana İstanbul Başkonsolosu Abdulai’den Çare Derneği’ne Ziyaret
26.02.2020

Gana İstanbul Başkonsolosu Sayın Abubakar Sadiq Abdulai derneğimizi ziyaret ederek faaliyetlerimiz, yurtiçinde ve yurtdışında yapmış olduğumuz yardım organizasyonları hakkından detaylı bilgi aldı.

Abdulai’nin en çok dikkatini çeken husus ise, ‘’Uganda Büyük Yetimhane’’ projemiz olmuştur. Abdulai, Gana’da yetimhaneye çok ihtiyaç olduğunu, ortak girişimlerimizle böyle bir proje başlatmak istediklerini yapmış olduğumuz toplantıda dile getirmiştir. Ayrıca, Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı Sayın Mehmet SÜDLÜ Gana’da Yetimhane projesi ilk çalışma olmadığını, dernek olarak Gana’da birçok proje yürüttüklerini, kurban başta olmak üzere birçok insani yardım yapıldığını, dolayısıyla yetimhane yapmaya olumlu baktıklarını dile getirmiştir. Abdulai, SÜDLÜ’nün yetimhane projesine olumlu bakmalarından dolayı memnuniyetlerini belirtmiştir. Abdulai proje ile ilgili kendi ülkesinde en kısa zamanda çalışma başlatacaklarını, yer tahsis edeceklerini beyan etmişlerdir.

Yeni yapılacak proje inşallah Gana’daki Müslüman kardeşlerimizin ihtiyacını giderecektir. Projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

Paylaş