Teşekkürler Türkiye! - Duyurular | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
GÜNDEM
  • WhatsApp Image 2021-07-21 at 20.29.57.jpeg

Teşekkürler Türkiye!

25.07.2021

12 yıldan beri Anadolu’muz ve Gönül Coğrafyamız arasında sizlerin hayır, hasenat, zekât, sadaka, kurban, dua ve infaklarınızla merhamet köprüleri kurduk. Türkiye dahil 20 ülke ve 40 bölgede gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonları ile mazlum ümmete mağdur topluluklara ulaştık. Kurbanlarınız bizlerin yolunu ellerinde al bayrak, gözlerinde umut, gönüllerinde dua ile bekleyen müminlere bayramı yaşattı. O mazlumlardan göz yaşları içerisinde “Allah sizden razı olsun, Allah Türkiye’yi muhafaza etsin, Allah Türkiye’yi galip etsin, Allah Türkiye düşmanlarını hezimete uğratsın, Allah kestiğiniz kurbanları size Burak eylesin” duaları arasında dünyanın dört bir ucundan semaya yükseldi.

Bu vesile ile kurbanlarını Ümmet-i Muhammed’in ittihadı, kardeşliği, birlik ve beraberliği için mazlum coğrafyalara vesilemizle ulaştıran bağışçılarımıza ve bu kurbanda evinden, ailesinden, ülkesinden uzakta kurban faaliyetimize fiilen iştirak ederek bayramını Moro’nun ormanlarında, Afrika’nın çöllerinde, Pakistan’ın varoşlarında, Afganistan’ın dağlarında, fakir fukaranın, garip gurebanın yanında geçiren Çare Derneği’nin tüm gönüllülerine teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Hak kurbanımızı Zat-ı Uluhiyetine, birbirimize ve Alem-i İslam’a, kurbiyyete vesile kılmasını niyaz ediyoruz.

Bilvesile şunu da ifade edeyim ki cehalet, fakirlik ve ihtilaf ile mücadele maksadıyla dünyanın dört bir tarafında yetimhaneler, eğitim kurumları, sağlık kampları, cami ve mescitler, su kuyuları inşa ediyor, ümmet bilinci ve kardeşlik şuurunun ihyası için gayret gösteriyoruz. Hangi coğrafyada olursa olsun mazlum ve mağdur insanlara sizlerin yarımları ile yapılan kalıcı projelerle desteklerimizin devam ettiğini bildirerek diyoruz ki insanlığın yardımına koşarken bizi yalnız bırakmayan halkımıza minnet ve teşekkürü bir borç biliyoruz.

“Biz sadece vesileyiz.”

 

Çare Derneği Yönetim Kurulu Adına

YK Başkanı

Mehmet Südlü

Paylaş