Dr. Mehmet Güllüoğlu'nu Makamında Ziyaret Ettik! - Haberler | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
GÜNDEM
  • Faaliyet.jpeg

Dr. Mehmet Güllüoğlu'nu Makamında Ziyaret Ettik!

08.11.2021
Yönetim Kurulumuz, Çare Doktorları ve Çare Derneği Gönüllüleri ile sağlık kampı için bulunduğu Tanzanya’da kamp sonrasında Türkiye Büyükelçisi Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu da makamında ziyaret etti.
 
Ziyaretimizde Sayın Güllüoğlu, Tanzanya’nın siyasi, tarihi, kültürel ve demografik yapısı hakkında kısa kısa bilgiler verdi. Tanzanya’da Türk hükümeti ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği faaliyetleri bizlere aktardı.
 
Başkanımız Mehmet Südlü de Sayın Güllüoğlu’na, derneğimizin Afrika, Orta Doğu ve Güney Asya’da düzenlediği kurban, yetim, su kuyusu, kalıcı eser, insani ve acil yardımlar ile sağlık kampları hakkında bilgi verdi. Sağlık kampı özelinde Tanzanya’nın Panga Eyaleti’ne bağlı Pangani bölgesinde düzenlenen ve toplamda iki hafta süren sağlık kampı ve bu kampta gerçekleştirilen medikal ve cerrahi operasyonlardan bahsetti.
 
Sayın Büyükelçi, Türk STK’ların ve özelde de Çare Derneği’nin Tanzanya’da düzenleyeceği bundan sonraki faaliyetlerde bulunulması gereken ihtiyaç sahibi bölgeler hakkında bilgi verdi. Memnuniyetlerini ifade etti.
 
Karşılıklı fikir alışverişinden sonra kendisine küçük bir hediye takdim ettik ve toplu fotoğraf çekimi ile de ziyaretimizi tamamladık. 
Paylaş