Suriye Kış Yardımı - İNSANİ YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

İNSANİ YARDIM
  • 01_HALEP_KAMPANYA.jpg
Suriye Kış Yardımı
07.02.2017

Suriye’de Halep kuşatmasından kurtulmuş, Azez ve Çobanbey bölgelerinde ağır şartlar altında yaşama mücadelesi veren kardeşlerimize un ve battaniye yardımı yapılacaktır. Bölge yağmursuları ile bataklığa dönüşmüş durumda olup acil olarak gıdaya ve soğuktan dolayı battaniyeye ihtiyaç hat safhaya ulaşmış bulunmaktadır.

Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği olarak bu bölgede yaşayan kardeşlerimize yardımlarınızı bekliyoruz. Bir torba un (50 Kg) fiyatı 60 TL ve bir kişilik kış battaniyesi 20 TL’dir.

Halep'ten tahliye olan kardeşlerimize destek verebilmek için:

  • HALEP yazarak 3851’e SMS gönderebilir.
  • http://caredernegi.org/bagis-yap adresinden bağış yapabilir.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “Halep” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.

23 Aralık 2016 Cuma günü 9 tırdan oluşan 1. Halep Yardım Konvoyumuz sınırı geçerek tampon bölgeye vardı. Un, Battaniye, Bebek Maması, Erzak Kolisi ve kışlık elbise olarak yapılan yardımlar Halep kırsalında ki kamp ve yerleşim bölgelerine dağıtıldı.

Toplamda 15 tır dan oluşan yardım tırlarımız Halep kırsalındaki kamp ve bölgelere dağıtımı gerçekleşti. Allah yardım yapan hayırseverlerimizden razı olsun.