Panah Yetimhanesi Yetim Günü Organizasyonu - YETİMLER | Çare Derneği

"Biz Sadece Vesileyiz"

YETİMLER
  • panah_yetimhanesi_care.jpg
Panah Yetimhanesi Yetim Günü Organizasyonu
20.06.2017

Çare Derneği'nin Pakistan da bulunan 15 Yetimn kaldığı Panah Yetimhanesi Ramazanın 18.nci günün de yetimlerimiz ile bizi seven ve sahip çıkan aileler ile iftarda bir araya geldi.

40'a yakin aile, üniversitelerden dekan, profesörler, imam ve hocalar davet edildi. 120 ye yakın misafirin iştirak ettiği organizasyon da ayrıca bölgenin müftüsü de teşrif etti. Konuşmaların ve sunumların yapıldığı organizasyon da çocuklarımızda Kur'an tilaveti, hadis sunumlari, ilahiler, naat ve Türkçe marşlar okudular. Ayrıca Esma-i Hüsna ve ufak bir tiyatro gosterisi de yapıldı.

Türkiye-Pakistan dostluğu ve yardımseverliği ifade edildiği günde, Türkiye'ye çok dualar edildi. Konuşmacıların Çare Derneği'nin çalışmalarını ve yardımlarından dolayı çok memnun olduklarını ve "Osmanlı'dan sonra bizlere kimse ağabeylik yapmadı ve rehberlik yapmadı. Sizler bu vazifeyi ihya ediyorsunuz" diye Çare Derneği ve hayırseverlere çok teşekkürler edildi.

Bu vesile ile sizlere ve bütün Türkiye'de ki Pakistan sevenlerine binler kez teşekkürler ediyor kadim dostunuz Pakistan'lılar dan binler selamlar gönderiyoruz.