Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Bilişim Sınıfı Projesi

Çare Derneği’nin Afrika ve Güney Asya’daki yetimhanelerinde kalan yetimlerimiz için bilişim sınıfları açıyoruz!

TL

Bilişim Sınıfı Projesi

Çare Derneği’nin Afrika ve Güney Asya’daki yetimhanelerinde bilişim sınıfı açma projesinin temel amacı yetimhanelerimizdeki yetimlerin bilgi çağının gereklerine uygun, sosyal becerileri güçlü, bilgiye erişim yollarını bilen, ileri teknoloji ürünlerini kullanabilen, bilimsel düşünme yeteneğine sahip bireyler olarak yetiştirilmesidir.

Atıl Bilgisayarların Eğitime Kazandırılması

Bilindiği üzere bilişim teknolojileri hem pahalı hem de sürekli yenilenen bir dünyadır. Yenilenmelerin ve güncellemelerin hızına ulaşmak da oldukça zordur. Tüm bunları göz önünde bulundurarak teknolojiyi sonuna kadar takip etmek ve onun faydalı yönlerini kişisel gelişimlerimizde kullanmayı planlamaktayız.

Türkiye bilişim alanında teknolojiyi hızlı kullanan ve tüketen ülkeler arasında yer alır. Bu sebeple kişi ve kurumların gözden çıkardığı ve atıl durumda olan dizüstü bilgisayarları tekrar elden geçirerek yetimler için kullanılabilir hale getirmek istiyoruz.

Düşük Maliyetli Yeni Bilgisayarların Alınması

Elinde atıl durumda dizüstü bilgisayarı olmayıp bu projeyi desteklemek isterseniz dilediğiniz tutarda bağışta bulunarak yetimlerimiz için hazırlayacağımız bilişim sınıflarını destekleyebilirsiniz.

Atıl Bilgisayar Gönderim Adres ve Bilgileri

Atıl durumda olan bilgisayarlarınızı karşı ödemeli olarak hiçbir ücret ödemeden Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nin genel merkez binasına yani Mahmutbey Mah. Halkalı Cad. No:3/11 Bağcılar/İSTANBUL adresine herhangi bir kargo firması ile gönderebilirsiniz. Sorun ve bilgi için +90 (212) 471 08 08 ve +90 (507) 594 08 08 no.lu telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular (Merak Edilenler)

Dizüstü bilgisayarım çalışıyor ama bazı ciddi sorunları var, size bağışta bulunabilir miyim?

Elbette bağışta bulunabilirsiniz. Ancak bahsi geçen ciddi sorunların çözümü yüksek maliyetlerde ise örneğin ekran ya da ana kartın çalışmaması, güç kaynağındaki ciddi problemler gibi tamir masrafı bilgisayar masrafına yakın bir durumda ise maalesef kabul edemiyoruz.

Dizüstü bilgisayarım arada kapanıyor, donma yapıyor ya da mavi ekran hatası veriyor, yine de bağışlayabilir miyim?

Bilgisayarınızı açtığınızda hiçbir işlem yapmadan bu sorunlarla karşılaşıyorsanız muhtemelen bilgisayarın kendi ana kartında hata vardır ve bu da oldukça maliyetli olduğu için maalesef kabul edemiyoruz. Ancak kullanıma bağlı olarak donmalar yaşanıyorsa ya da arada bir bu tarz problemler yaşanıyorsa bilgisayarınızı bize gönderebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarım ekranı kırık, ekranı yok ya da ekranda ince çizik var, yine de bağışlayabilir miyim?

Bilgisayar ekranı tamamen yok ya da komple kırıksa bu bilgisayarı parça değişimi çok maliyetli olacağı için kabul edemiyoruz. Ancak ekranda kullanımına engel olmayacak bir çizgi ya da ufak bir leke varsa elbette gönderebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarların ekranları genelde bulması hem çok zor hem de maliyetlidir.

Dizüstü bilgisayarım çalışıyor ama şarj adaptörü bozuk, yine de bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Uygun bir şarj adaptörü temin ederek yetimhanemiz için kullanıma hazır hale getirebiliriz.

Dizüstü bilgisayarımın klavyesinin bazı tuşları çalışmıyor, yine de bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Harici bir klavye temin ederek bilgisayarınızı yetimhanemiz için kullanıma hazır hale getirebiliriz.

Dizüstü bilgisayarımın USB ya da harici VGA çıkışında sorun var, yine de bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Bu problemler yetimlerimizin bilgisayar kullanıma engel olmadığı için atıl durumdaki bilgisayarınızı yetimlerin kullanımına bağışlayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarım çalışıyor ancak şarj tutmama sorunu var, yine de bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Bu tarz problemleri ufak bir işlemle çözülebiliyoruz. Bu gibi atıl durumdaki bilgisayarınızı yetimlerin kullanımına bağışlayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarıma herhangi bir sorun yok ancak çalışırken çok ses çıkartıyor, yine de bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarları belli bir zaman kullanıldıktan sonra içlerinde toz tuttuğu için sesli çalışabilirler. Bu tarz problemleri de çözebiliriz. Bu gibi atıl durumdaki bilgisayarınızı yetimlerin kullanımına bağışlayabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarım yok ancak atıl durumda olan bilgisayar kasası ya da monitörüm var, bunları da yetimler için bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Bilişim sınıfımız için dizüstü bilgisayar şart değildir, elinizde çalışan bir bilgisayar kasası ya da monitörünüz varsa bunları da yetimlerin kullanımına bağışlayabilirsiniz.

Macbook, sıradan bir dizüstü ya da çok eski bilgisayarları da kabul ediyor musunuz?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Macbook ya da sıradan bir dizüstü ya da çok eski bilgisayarlarınızı yetimlerin kullanımına bağışlayabilirsiniz. Çalışır durumda olan 10-15 yıllık bilgisayarlarınız bile yetimlerimizin bilgisayar eğitimine çok katkı sağlayacaktır.