Kalıcı Eserler – Çare Derneği
"Biz sadece vesileyiz."
Kalıcı Eserler

KALICI ESERLER

Kilometrelerce ötedeki bir ülkede, tabelasında isminiz yazılı bir eseri inşa ettirmenize yardımcı oluyoruz. Çare Derneği, dünyanın dört bir yanındaki onlarca ülkede kalıcı eserler inşa ediyor.

Hayatlarını zor şartlar altında devam ettirmeye çalışan insanlar için kalıcı eserler inşa ediyoruz. Bunlardan bazısı su kuyusu, bazısı ev, bazısı yetimhane, bazısı da bir cami inşaatı olabiliyor. Bölge insanlarının ihtiyaçları için yapılacak eserler belirleniyor, ülke şartlarına göre projeleri geliştiriliyor ve inşa edilmesi adına çalışmalar başlatılıyor.

Çare Derneği, kuruluşundan bu yana hayırsever bağışçılarımız adına dünyanın dört bir yanında onlarca kalıcı eserin hayata geçirilmesine vesile oldu. Sadaka-i cariye hükmündeki bu eserleri tek başınıza inşa ettirebileceğiniz gibi aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla da bir araya gelerek hayata geçirebilirsiniz.

“Âdemoğlu öldüğünde şu üçü dışında amel defteri kapanır: 1) Devam eden sadaka (sadaka-i cariye) meydana getirenler, 2) Yararlanılan bilgi, 3) Kendisine dua eden hayırlı evlat.” Hadis-i Şerif

KALICI ESER HABERLERİ
1 2 3