Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 5 TL"

SU KUYUSU
SU KUYUSU PROJELERİ

Rahmetin en latif, rizkin en bereketli, sefkatin en muazzam tecellisi hic kuşkusuz su'dur. Su rahmettir. Su hayattir. Hayatı hayat ismine layık hale getiren dört unsurdan birisidir su.

Su diger nimetler gibi bir imtihandır. İsrailoğulları mesela Talut'un krallığında Caluta karşı savaşmaya giderlerken su ile imtihan olmuşlar, imtihanı geçen kudsi az bir taife Davud'a yaren olmuş, nübüvvetin gölgesinde kurulacak olan Davud hukumranlığına o su imtihanını geçenler vesile olmuşlardı.

Nebiyullah Musa 12 kayadan 12 kabileye su çıkarmış, Resulu Ekrem (a.s.v) ise 10 parmağından rahmet abı hayatını mucahidlere içirmişti. Susuz kalan ordusuna Rabbinin ikramı ile mucizevi bir şekilde su vermişti. Bedrin arslanları bedirde suya kavuşmuş islamın istikbal şevket ve devleti su kuyularına ulaşabilen Rasulullah (s.a.v) ile parlamıştı.

Hz. Osman yahudilerden su kuyulari satın almış, bununla Medine halkı suya kavuşmuştu. İslam tarihinde su kuyuları hep en mühim sadakayı cariyeden sayılmış, nice büyükler ebedlere uzanan hayır defterlerini yaptırdıkları çeşmelerden akan rahmet damlalarıyla donatmışlardı da onlara sekeratta su, kabirde rahmet, cennette ebedi nimet olarak dönmüştü.

SU KUYUSU HABERLERİ
1 2