Kurban – Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Kurban

2021 KURBAN ORGANİZASYONU

Geçtiğimiz yıl kurban organizasyonunu, “Bu Kurban Kardeşinle Ol” alt sloganı ile Türkiye ve 15 ülkede gerçekleştirdik. Covid-19 şartlarından dolayı gerektiğinde 3-4 aktarma yaparak bizi bekleyen, yollarımızı gözleyen Müslüman kardeşlerimiz için uzak coğrafyalara yol aldık.

2020 yılında Kurban Bayramı süresince vekaleti verilen kurbanlar tek tek isimleri okunarak ve video kaydı alınarak kesildi. 12 yıl önce “Kurbanını seyret” sloganı ile girdiğimiz bu yolda her yıl bayramın son gününe kadar kurban bağışında bulunan binlerce hisse sahibine kurban kesim görüntülerini eksiksiz olarak ulaştırdık.

2020 yılında kesimi yapılan vacip kurbanlarla Afrika, Orta Asya ve Uzak Doğu’da 65 bölgede yaklaşık 1 milyon 100 bin ihtiyaç sahibine ulaştık.

Şimdi aynı heyecan ve şevkle 2021 Kurban Organizasyonu için tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve emanetlerinizi gönül coğrafyalarına ulaştırmaya hazırız!  

 

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

Kurbanlarınızı vekâlet yoluyla derneğimize bağışlayan hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale/EFT yolu ile, internet üzerinden online bağış yolu ile ya da bizzat derneğimize gelerek makbuz karşılığında elden ulaştırıyorlar.

Kurban hisseleri bağışçılarımızın talebi doğrultusunda ve derneğimiz tarafından kurban organizasyonu yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılıyor.

Kurbanlıklar Çare Derneği’nin çalışanları tarafından organizasyonun düzenleneceği ülke ve bölgelerde kurban ibadeti kriterlerine uygun olarak satın alınır.

Kurbanlarınız Kurban Bayramı’nın ilk günü, bayram namazından hemen sonra İslami usullere göre kesimi gerçekleştirilir. Hisse sahipleri SMS ile bilgilendirilir.

Kurbanların kesimi yapılırken hisse sahiplerinin isimlerinin tek tek okunduğu videolar çekilir. Bu videoların izleme linkleri hisse sahiplerine ulaştırılır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kurban hisse bedeli ne kadar?

Uganda, Tanzanya, Burkina Faso, Pakistan, Kamerun, Çad, Kenya, Etiyopya, Nijerya, Somaliland, Filipinler 670 TRY; Filistin 2.000 TRY, Arakan (Bangladeş) 900 TRY, Afganistan 750 TRY, Yemen 850 TRY ve Türkiye 1.300 TRY tutarındadır.

Kurban bağışını en son hangi gün yapabilirim?

Kurban bağışınızı en son arefe günü mesai bitimine kadar havale ve eft yoluyla yapabilirsiniz. Mesai saati dışında da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Kurbanları hangi mezhebe göre kesiyorsunuz?

Kurban kesimlerimizi Diyanet İşleri Başkanlığının 2018-31 no.lu kararlarına bağlı kalarak ehl-i sünnet vel-cemaatin dört mezhebine uygun olarak kesmekteyiz.

Kurban kesim videolarını bize gönderiyor musunuz?

Kurbanlarınız kesildiğinde tarafınıza "kurbanınızın kesildiğine dair" bilgilendirme sms’i gelir. Bu SMS’ten sonra en geç 10 gün içinde de isminizin okunduğu kurban kesim videosu tarafınıza mesaj yoluyla ulaştırılır.

HABERLERİ
1 2 3