Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Büyük Cerrahi Kampı

Yılda 2 kez yapılan büyük cerrahi kampında yüzlerce hastanın ameliyatı için destek olabilirsiniz.

TL

Büyük Cerrahi Kampı


Neden Sağlık Kampları Düzenliyoruz?

Yüzyıllardır üzücü bir durum veya bir zararla karşılaştığımızda bir avunma sözü olarak söyleriz:

“Sağlık olsun!”


İnsanlar sağlıkları için yüzyıllarca düçar oldukları hastalıklara tedavi aramıştır. Yeri geldiğinde hastalıklarının tedavisi için bütün servetini bile harcayanlar var. Örneğin bir baba, çocuğunun hastalığı için yıllar boyunca biriktirdiği mal varlığını tek kalemde gözden çıkarabilir. Ancak yeryüzündeki her insan gerek maddi gerek coğrafi gerekse teknik bazı sebeplerden bu kadar şanslı olmayabilir. Basit bir ücretle yapılacak tedaviye çeşitli sebeplerden ulaşamadığı için artık sevdiklerini göremeyen, duyamayan ve onlara dokunamayan nice insan var.

Evet!

Eğer elimizi uzatır ve buradayız dersek küçük bir ameliyat yüzünden sevdiklerini göremeyen bir göze umut olabiliriz, sevildiğini duymaya hasret bir kulağa işitme cihazı alabiliriz veya yürümeye hasret insanların ayakları olabiliriz.

Çare Derneği, Çare Doktorları olarak Türkiye ve mazlum coğrafyalardaki Müslüman kardeşlerimizin sıhhatlerine kavuşmaları için umutlarını yeşertmeleri için ve ne olursa olsun “Sağlık olsun!” diyebilmeleri için sağlık kamplarını düzenliyor ve düzenlemeye de devam edecek.