Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Eğitim ve Kırtasiye Yardımı

Anadolu'daki köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine destek oluyoruz!

TL

Eğitim ve Kırtasiye Yardımı

Anadolu'daki köy okullarında maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarına temel kırtasiye malzemelerini ulaştırmak, eğitim ve öğretimlerine destek olmak istiyoruz!

Çare Derneği ile Eğitime Tam Destek

Pandemi sürecinin en başından bugüne kadar ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi, ev tadilatı, nakdi yardım, alışveriş kartları gibi pek çok alanda insani yardım faaliyetlerinde bulunduk. Şimdi de Anadolu köylerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye desteğinde bulunuyoruz.

Kırtasiye Yardımı Hangi Ürünleri Kapsıyor?

Anadolu köylerindeki öğrencilerimize dağıtacağımız kırtasiye yardımlarında bulunan ürünler:

  • Kurşun Kalem ve Kırmızı Kalem
  • Silgi, Kalemtıraş
  • Cetvel Seti
  • Defter ve Resim Defteri
  • Kalemlik, Makas
  • Yapıştırıcı
  • Pastel ve Sulu Boya
  • Suluk (Matara), Beslenme Çantası

Sıkça Sorulan Sorular

Kırtasiye malzemeleri öğrencilere nasıl ulaştırılacak?

Çare Derneği’ni arayıp iletişime geçen ve ihtiyaç sahibi olduğu teyit edilen ailelerin çocuk sayısına ve ihtiyaçlarına göre belirlenen yardımlar merkezden kargo ile gönderiliyor. Duruma göre Çare Derneği ekipleri ile de aileyi bizzat ziyaret edip yardımları ulaştırmayı hedefliyoruz.

Kırtasiye yardımları hangi ürünleri kapsıyor?

Kurşun kalem, kırmızı kalem, silgi, cetvel seti, defter, resim defteri, kalemlik, yapıştırıcı, kalemtıraş, suluk (matara), makas, pastel ve sulu boya gibi malzemelerden oluşmaktadır.

Kırtasiye yardımları sadece yurt içindeki okullara mı kapsıyor?

Projede ilk etapta yurt içi ve Anadolu’da bulunan köy okullarına öncelik veriliyor.

Yurt dışındaki okul, medrese ve yetimhanelere kırtasiye yardımınız var mı?

Yurt dışında bulunan okul, medrese ve yetimhanelerde kalan öğrencilerimizin kırtasiye yardımlarını yetim başlığı altında bulunan Yetimhane Yardımları’na gelen bağışlardan temin ediliyor.

Kırtasiye yardımları için sadece nakit yardımında mı bulunabilirim? Elimde kullanmadığım kırtasiye malzemelerim var, size bağışlayabilir miyim?

Önceliğimiz nakit yardımlarınız. Öğrencilerimize hiç kullanılmamış sıfır ürünler hediye etmeyi tercih ediyoruz. Fakat elinizde kullanmadığınız ve sıfır gibi kullanıma elverişli ürünler var ise 0212 471 08 08 no.lu numaradan bize ulaşarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Elimde hiç kullanılmamış soru bankası ve konu anlatımı kitaplarından var, bunları da bağışlayabilir miyim?

Elbette bağışlayabilirsiniz. Kullanmadığınız soru bankası ve konu anlatımı kitaplarınızı bize ulaştırmak için 0212 471 08 08 no.lu numaradan detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Her ay düzenli olarak kırtasiye yardımında bulunabilir miyim?

Elbette bulunabilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz ekranda “Bu kart için ödeme talimatı ver.” seçeneğini işaretleyip dilediğiniz aya kadar otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz.

Bir köy okulunda 50 öğrencinin kırtasiye masraflarını tek başıma karşılayabilir miyim?

Elbette karşılayabilirsiniz. Dilediğiniz sayıda öğrencinin kırtasiye masraflarını toplu bir şekilde destekleyebilirsiniz. Bir öğrencinin kırtasiye masrafları (Kurşun Kalem, Kırmızı Kalem, Silgi, Kalemtıraş, Cetvel Seti, Defter, Resim Defteri, Kalemlik, Makas, Yapıştırıcı, Pastel Boya, Sulu Boya, Suluk (Matara) ve Beslenme Çantası) ortalama 180-200 TRY arasında değişmektedir.

Maddi durumum iyi değil, kırtasiye yardımını sizden talep edebilmem için ne yapmam gerekir?

Derneğimizin sabit hattını arayarak gerekli bilgi ve evrakları bizlere ulaştırmanız durumunda başvurunuz değerlendirilir ve onaylandığında başvuru sırasına göre yardımlar tarafınıza ulaştırılır.