Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Kanayan Yara Yemen Yardım Bekliyor

Ecdadımızın emaneti Yemen için “Kanayan Yara Yemen” kampanyamızla siz de yardım elinizi uzatın!

TL

Kanayan Yara Yemen Yardım Bekliyor

Yemen 2015’te yaşadığı iç karışıklıklar sonucu büyük bir insani kriz ile karşı karşıya kaldı. Bir anda yaklaşık 24 milyon kişinin insani yardım veya korunmaya ihtiyaç duyduğu Yemen’de, insanlar gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Çare Derneği olarak, siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle bugüne kadar yaklaşık 500 bin Yemenliye yardım elimizi uzattık. Şimdiye kadar kurban eti, gıda yardımı, hijyen paketi yardımı ve temiz su yardımında bulunduk.

Bugün de yüreğimizi sırtımıza alıp emanetlerinizi Kanayan Yara Yemen’e ulaştırmak için yola çıkıyoruz.

Yemen’de milyonlarca insan temiz ve güvenilir gıdaya ulaşamıyor. Yaklaşık 4,5 milyon kişinin de açlık yüzünden ölümün eşiğinde olduğu Yemen’de yaklaşık yarım milyon çocuk da açlık yüzünden ortaya çıkan hastalıklarla boğuşuyor. Ülke genelindeki sağlık tesislerinin sadece %50’si hizmet verebilir durumda. Temel sağlık ihtiyaçlarının da karşılanamadığı bu ülkenin dışardan gelecek yardımlara oldukça fazla ihtiyacı var.

Ecdadımızın emaneti Yemen için “Kanayan Yara Yemen” kampanyamızla siz de yardım elinizi uzatın! Onların gıdaya ve temiz suya ulaşmasına vesile olun.

Gıda Paketi : 150 ₺