Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Kuran-ı Kerim ve Mescid Projeleri

Afrika'da ihtiyaç sahibi bölgelere mescit ve Kur’an-ı Kerim projelerine destekte bulunabilrisiniz. 

TL

Kuran-ı Kerim ve Mescid Projeleri

Afrika’da yaşayan Müslümanlar hem mescid hem de Kur’an-ı Kerim konusunda sürekli zorluklarla karşılaşıyor. Çoğu zaman bir ağaç gölgesinde toplu namazlarını kılan Müslüman kardeşlerimiz ve Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenirken birçok imkansızlıkla mücadele eden kardeşlerimiz için hem mescid hem de Kuran-ı Kerim'e ihtiyaç duyuyoruz. Çare Derneği olarak hafızlık okullarına, eğitim sınıflarına ve yerel halka Kur’an-ı Kerim dağıtımları gerçekleştiriyor ve onlar için mescidler açmayı ya da mevcutta olan yarım bırakılmış mescidleri de tamamlamayı planlıyoruz.

Afrika'da ziyaretlerde bulunduğumuz pek çok ülkede Kur'an-ı Kerimlerin yanı sıra mescit ihtiyaçlarının daha elzem olduğuna şahit olduk. Bizler de hem mescid hem de mescidlerde bulunduracağımız Kur'an-ı Kerimler için bu bağış kalemi ile Kur'an-ı Kerim ve Mescid Projeleri'ni başlatıyoruz.

Sizler de maddi imkansızlıklar yüzünden defter, kitap ve kalemi olmayan çocuklar, buldukları tahta levhaları kendilerine defter yapan ve bu tahta defterlerine kömür karası, tencere karası ve is yardımıyla notlar alıp ezber yapan hafızlarımıza destekte bulunabilrisiniz. Medrese eğitimleri ve yerel halkın istifadesi için Afrika, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da gerçekleştireceğimiz Kur’an’-ı Kerim kampanyalarına 10 TL ile destek olabilirsiniz. Ayrıca yine bu bağış kalemi ile Afrika'da yeni mescitler açılması veya yarım bırakılmış mescitlerin de tamamlanması için dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Not: Kur'anı Kerim bedeli ülkeden ülkeye farklılık gösterdiği için 10 TL olarak katkı payı olarak belirlenmiştir. Mevcutta yapımı devam eden ya da projesi hazırlanan mescidler ve daha fazla detay için +90 0212 471 08 08 no.lu hattan bize ulaşabilrisiniz.