Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

"Biz sadece vesileyiz."

Pakistan, Acil Yardım

300 TL Gıda Paketi ile Çaresiz kalan Pakistan halkının yanındayız!

TL
Pakistan, Acil Yardım

Konu Başlıkları

  • Pakistan'da Ne Oldu? Son Durum Nedir?
  • Çare Derneği Afet Bölgesinde!
  • Pakistan için Ne Yapabiliriz?

Pakistan'da Ne Oldu? Son Durum Nedir?

Pakistan'da Ağustos ayı yağış ortalamasının neredeyse 8 katı yağış düşmesi ile sel felaketi yaşandı. On binlerce kişinin başka bölgelere sığınmak zorunda kaldı. Yine yağışlar nedeniyle 30 milyondan fazla insan felaketten olumsuz etkilendi. 10 milyon kişi evsiz kaldı. Yaklaşık bin beş yüz kişi de hayatını kaybetti. Yaklaşık 1 milyon hayvan telef oldu. Yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Çare Derneği Afet Bölgesinde!

Hızlıca afet bölgesine ulaşan Çare Derneği Pakistan Temsilciliği, yerinde hasar tespit ve acil yardım çalışmalarına başladı. İhtiyaç sahibi aileler belirleniyor ve dağıtım listeleri hazırlanıyor. Ancak şartlar o kadar kötü ki milyonlarca insanın yardıma ihtiyacı var.

Pakistan için Ne Yapabiliriz?

Çare Derneği selden etkilenen afetzedelere öncelikli olarak gıda desteği için çalışmalar başlattı. Bağışlarınız, selden etkilenen Pakistanlı ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa derman olacak.

Pakistanlı bir aileye ulaştıracağımız bir gıda paketi bedeli 300 TL olarak belirlendi. İhtiyaç sahipleri için gıda paketi desteğinde bulunmak isterseniz:
  • Web sitemizin (www.care.org.tr) bağışlar kısmından,
  • Banka hesap numaralarımızdan,
  • 0212 471 08 08 no.lu çağrı merkezini arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.