Bağış Yap – Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
"Biz sadece vesileyiz."
Sondaj Makinesi

Afrika'da yoğun bir şekilde su kuyuları açmak adına Türkiye'den sondaj makinelerini Afrika'ya ulaştırıyoruz!

TL

Sondaj Makinesi

Çare Derneği; kurulduğu ilk günden bugüne Afrika, Orta Doğu ve Güney Asya'da insani yardım faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu yolda en büyük önceliğimiz İslam bayrağının dalgalandığı gönül coğrafyalarında Müslüman kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarına çözümler üretmek ve onların yardımına koşmaktır. Su kuyusu, bölgelerdeki temel ihtiyaçlardan birisi. Bazı bölgelerde el işçiliği ile açılan su kuyuları bölge ve civar halkın ortalama 3-4 yıllık su ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Bu durum elbette bizim çabalarımız ve tamirleri üstlenmemize bağlı olarak bu kadar yıla çıkmaktadır.

Çare Derneği olarak temel ihtiyaç olan suyun bölgelerde daha uzun süre ihtiyaçları karşılaması ve verim alınması adına suyun derinlerden çıkartılmasını hedefledik. Uzun yıllar sürdürülebilir yaşam koşullarını sağlamak için sondaj makinelerini Türkiye'de özel olarak hazırlatıp Afrika'ya ulaştırıyoruz! 

İlk Sondaj Makinesi Hangi Ülkeye Gönderilecek?

Konya'da hazırlıklarına devam ettiğimiz ilk sondaj makinemizin yolculuğu Kenya olarak planlanmaktadır. Ülkede bulunan partner kurumlarımızda muhafazasını sağlayacağımız sondaj makinesi ile daha yoğun ve daha hızlı bir şekilde su kuyuları açmayı hedefliyoruz. Afrika’da ve dünyanın diğer kurak topraklarında gerçekleştireceğimiz su kuyusu açılışlarını envanterimize ekleyeceğimiz yeni makineler ile sürdürüp susuzluğa Çare olmak istiyoruz!