Bağış Yap – Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

"Biz sadece vesileyiz."
Tekerlekli Sandalye (Yurt Dışı)
Haydi, Afrika, Orta Asya ve Uzak Doğu'daki engelli kardeşlerimiz için tekerlekli sandalye teminini beraber sağlayalım.
TL
Tekerlekli Sandalye (Yurt Dışı)

3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Uluslararası Engelliler Günü olarak ilan edildi. Çare Derneği, engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve onların, hayatın her alanında daha aktif ve topluma dahil olmalarını sağlamak için bir kampanya başlatıyor: "Engel olma, Çare ol!"

Haydi, Dünya Engelliler Günü bu farkındalığın ilk adımı olsun. Bu adımlarımızla engellilerin eve ve yatağa bağlı kalmasını önleyelim. Onları toplumsal hayata karıştırmak için tekerlekli sandalyelerinin teminini beraber sağlayalım.

Çare Derneği olarak biliyoruz ki bir milletin huzur ve refahı tüm bireylerinin toplumsal hayatta etkin ve üretken olması ile mümkün olabilir. Bu kapsamda daha somut adımlar atarak engelli kardeşlerimizin karşılaştıkları güçlükleri siz bağışçılarımızın da desteği ile el ele vererek azaltmayı hedefliyoruz.

Haydi, Dünya Engelliler Günü bu farkındalığın ilk adımı olsun. Bu adımlarımızla engellilerin eve ve yatağa bağlı kalmasını önleyelim. Afrika, Orta Asya ve Uzak Doğu'da yaşayan engelli kardeşlerimizi toplumsal hayata karıştırmak için tekerlekli ve akülü araçların teminini beraber sağlayalım.

Uygulama Süresi

Çare Derneği, 2020 yılı itibari ile başlattığı bu kampanya ile ilk etapta 01.10.2020-02.12.2020 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Kampanya süresince toplanan bağışlarla alınacak tekerlekli sandalyeler daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılacaktır.

Bağışların Dağıtımı

Gelen bağışlarla alınacak tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi ailelere 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde ulaştırılacaktır.