Deprem Bölgesinde Devam Eden Yardım Çalışmaları - Acil Yardım | Çare Derneği
"Biz sadece vesileyiz."
Acil Yardım
  • KAPAK  (1).jpg
01.03.2023

Deprem Bölgesinde Devam Eden Yardım Çalışmaları

Çare Derneği, deprem bölgesinde sürdürdüğü yardım faaliyetleriyle binlerce depremzedenin temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Dernek, 183 personel ve gönüllü, 65 yardım tırı ve 48 sevkiyat aracıyla bölgede etkin bir şekilde yardım dağıtımı gerçekleştiriyor.

Mobil Mutfaklarla Gıda Desteği Sağlanıyor

Depremzedelere 11 mobil mutfak aracılığıyla gıda desteği sunan Çare Derneği, 7 lojistik depo ile bölgedeki yardımların organize edilmesini sağlıyor. İlk günlerde enkaz başında bekleyenlere 51,000 hazır gıda dağıtımı yapıldı ve toplamda 215,000 kişiye ulaşıldı. Ayrıca, Hatay ve Malatya'daki çadır kentlerde yaşayan ailelere sabah kahvaltı ve akşam sıcak yemek dağıtılıyor.

Bebekler ve Çocuklar İçin Özel İhtiyaçlar Karşılanıyor

Depremin hemen ardından, 13,500 bebek maması ve 17,000 bebek bezi dağıtıldı. Bu özel yardımlarla, depremzedelerin en küçük fertlerinin ihtiyaçları da göz ardı edilmemiştir.

Kışlık Giyecek Yardımıyla Soğuktan Korunma Sağlanıyor

Çare Derneği, deprem bölgesindeki vatandaşlara yönelik 38,100 kişiye kışlık giyecek yardımında bulunarak soğuk hava koşullarında korunmalarını sağladı. Yardımların dağıtımında ihtiyaç sahibi aileler tespit edilip kayıt altına alındı.

Isınma İhtiyaçları İçin Yakacak ve Isıtıcı Yardımı

Çare Derneği, depremzedelerin temel ihtiyaçlarından olan ısınma konusunda 44 ton kömür ve 43 ton odun desteği sağlayarak soğuk gecelerde ısınma ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu sayede, 5,200 soba ve ısıtıcı dağıtılarak depremzedelerin evlerinde ısınmaları mümkün hale geliyor. Ayrıca, sokakta kalan ve çadırlarda yaşayan depremzedeler için 19,500 battaniye dağıtımı gerçekleştirildi.

Çare Derneği, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya ve onlara destek olmaya kararlılıkla devam ediyor.