Depremzede Ailelere Barınma İmkânı Sunuyoruz - Acil Yardım | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Acil Yardım
  • konteyner-kampanyasi-kapak.jpg
20.02.2023

Depremzede Ailelere Barınma İmkânı Sunuyoruz

Deprem, insanların hayatını kökten değiştirebilen ve insanları evsiz bırakan acı bir olaydır. Çare Derneği olarak depremzede ailelere yardım etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çare Konteyner Evleri projesiyle depremzede ailelere barınma imkanı sunmayı amaçlıyoruz.

Konteyner Evlerin İmkânları

Her bir Çare Konteyner Evi, bir ebeveyn odası, bir yaşam odası, lavabo ve mutfak ile donatılacak. Aileler günlük ihtiyaçlarını rahat ve hijyenik şartlar altında karşılayabilecekler. Konteyner evler, yatak, koltuk, ev eşyaları, mutfak eşyaları ve ısıtıcı sistemi ile tamamlanacak ve ailelere rahat bir barınma imkânı sunulacak.

Üretim ve Teslim Planı

Çare Konteyner Evleri'nin üretimine 25 Şubat 2023 tarihinde başlanacak. Yaklaşık bir ay sürecek üretimin ardından 25 Mart 2023 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor. Üretim süreci sıkı bir kontrol mekanizması ile yapılacak ve evlerin kalitesi ve güvenliği en üst düzeyde tutulacak.

Peki Ne Yapabiliriz?

Çare Konteyner Evleri projesi, bağışlarla finanse edilmektedir. Her bir Çare Konteyner Evi için maliyet 100.000 TL olacak ve bu rakam üretim, ev eşyaları ve nakliye maliyetlerini de kapsamaktadır.

Bağışlarınız, konteyner üretimi, nakliyesi ve depremzedelere ulaştırılması konusunda kullanılacaktır. Bağış sayfamızda Acil Yardım başlığı altından dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz. Aynı zamanda KONUT yazıp 3851'e SMS göndererek 10 TL bağışta da bulunabilirsiniz.

Birlikte, depremzede ailelerin hayatına dokunalım.

"Biz sadece vesileyiz."