Depremzede Çocuklar için Saç Bakım Etkinliği - Acil Yardım | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Acil Yardım
  • sac-kesimi-cocuklar.jpg
10.03.2023

Depremzede Çocuklar için Saç Bakım Etkinliği

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli deprem, onlarca şehri ve binlerce birçok aileyi evsiz bıraktı. Deprem Adıyaman’da da büyük bir yıkıma neden oldu ve özellikle çocuklar için zorlu bir sürece sebep oldu. Ailelerini kaybeden, eğitimi yarıda kalan, arkadaşları vefat eden çocuklar… Bu zorlu süreçte Çare Derneği olarak, depremzedelerin yanında olmak ve onlara yardımcı olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Amacımız çocuklara psikolojik destek sağlamak ve onları topluma yeniden kazandırmak için her türlü yardımı yapmaktır. Bu zorlu süreçte, depremzedelerin yanında olmak ve onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.

"Sen Hep Gül Çocuk” Saç Bakım Etkinliği

Depremzede çocukların yaşamlarını biraz olsun kolaylaştırmak ve onlara moral vermek amacıyla, Adıyaman'da Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda “Sen Hep Gül Çocuk” adlı bir saç bakım etkinliği düzenledik. Bu etkinlikte, Şanlıurfa'da bulunan Black kuaför ve Salon HCK adlı iki farklı kuaför salonuyla görüştük. Kendi ekipleri ve ekipmanlarıyla gönüllü oldular. Okulun içinde bekleme alanı, kesim alanı, hijyen alanı, yıkama alanı ve kurutma fön şekil verme alanları oluşturduk. Buranın temizliği titiz bir şekilde yapıldı ve tek kullanımlık havlu ve kesim örtüsü kullanıldı.

Bu etkinliğin amacı, deprem sonrası yaşanan stres ve üzüntüyü hafifletmek, öğrencilerin birbirleriyle bağ kurmalarına yardımcı olmak ve onlara destek olmaktı.

Etkinlikte, çocuklar saç bakımı yaptırdılar ve birbirleriyle sohbet ettiler. Ayrıca, onlara birkaç hediyeler de dağıttık. Bu, çocukların yüzlerindeki gülümsemeleri görmek için harika bir yoldu. Çocuklar, etkinlik sırasında hem eğlenirken hem de birbirleriyle tanışıp kaynaşma fırsatı buldular.

200 Depremzedeye Saç Bakımı Yapıldı

Etkinliğimizde, depremzedeler arasında yer alan çocukların hayatlarına dokunmak için bir isim listesi aldık ve 200'den fazla çocuğu belirledik. Çocukların saçlarını kontrol ettik ve saç bakımlarını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra, çocukların durumlarını ve ihtiyaçlarını anlamaya çalıştık ve onlara moral desteği sağladık.

Saçlarında herhangi bir hastalık olup olmadığını kontrol ettik ve saç bakımlarını gerçekleştirdik. Saçında problem olan çocuklara özel antibiyotik şampuanı ve ilaçlarla tedavi uyguladık. Problem olmayan çocuklar ise normal şampuan ve krem kullanarak, saç bakımlarını tamamladılar.

Etkinlik alanında tüm kazanları sıcak suyla doldurduk ve hijyenik bir ortam sağladık. Ayrıca, çocuklarla oyunlar oynadık, onlara yiyecek ve içecekler vererek günlerine renk kattık. Depremin yarattığı stres ve kaygıyı azaltmak için, çocuklarla konuşup, onlara dinlenmeleri ve kendilerini iyi hissetmeleri için önerilerde bulunduk.

Böylelikle, depremzedeler arasında yer alan çocukların hayatına dokunarak, onların zorlu koşullar altındaki yaşamlarına bir nebze olsun katkı sağladık.

Çocuklarımızın Hayallerine Destek Olun

Etkinlik alanında çocuklara ayrıca üşümesinler diye bere ve atkı hediye edildi. Kız çocuklarına ekstra toka ve bandana hediye edildi. Ailelere ve çocuklara hijyen paketi hediye edildi. Bu projemiz, depremzedelerin zorlu süreçlerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve onların hayallerine destek olmak için yapıldı.

Siz de, depremzede olan çocukların hayatlarına dokunmak ve onların geleceğine katkıda bulunmak için bağış yapabilirsiniz. Çare Derneği olarak, depremzedelerin yanında olmaya devam edeceğiz.