Elazığ’da 65 Aileye Kurban Eti Yardımı Yapıldı! - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • elezığ-faaliyet.jpg
Elazığ’da 65 Aileye Kurban Eti Yardımı Yapıldı!
09.03.2021

Biz Bize Çareyiz!

Bugün, salgın sebebiyle zor durumda olan Türkiye’deki ihtiyaç sahibi ailelerin farkında olma, yanında olma, yardımcısı olma ve imkânımızı paylaşma günüdür! Bugün, salgın sebebi ile yakınlarını kaybetmiş komşularımızın, hamilerini kaybetmiş kardeşlerimizin; hastalık sebebi ile evinde mahsur ve mahzun kalmış büyüklerimizin yanında ve yardımcısı olma günüdür.

Çare Derneği olarak, tüm dünya ve ülke çapında etkili olan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle başlattığımız “Biz Bize Çare’yiz” kampanyası bu hafta gerçekleştirdiğimiz faaliyetle devam ediyor!

Elazığ’da, 65 Aileye Kurban Eti Yardımı Yapıldı

Şimdiye kadar bize ulaştırdığınız yardımlarla, ihtiyaç sahibi binlerce aileye ihtiyaçlarına göre gıda paketi, ev tadilatı, nakdî yardım ve alışveriş kartları gibi çeşitli yollarla yardımlarına koştuk.

Biz Bize Çare’yiz kampanyası kapsamında bu hafta Elazığ’da gerçekleştirdiğimiz gıda dağıtımı ile hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz. Elazığ’da ikamet eden ihtiyaç sahibi aileler bölgede ekiplerimiz tarafından (muhtarlık, SGK ve Belediye aracılığı ile) gerekli incelemeler yapılarak belirlendi. İhtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere adak, akika ve şükür kurbanları kesildi ve kesimi yapılan kurbanların etleri 65 aileye dağıtıldı.

Pandemi Sürecinde Çare Derneği

Çare Derneği olarak, pandemi sürecinde “Biz Bize Çareyiz” kampanyası ile şimdiye kadar yaklaşık 5 bin ailenin başvurusunu kayda aldık ve sizden gelen bağışlarla şimdiye kadar toplamda 20 binden fazla kişinin yardımına vesile olduk.

“Müslüman, Müslümanın kardeşidir; onu yardımsız bırakmaz!” buyuran Peygamber Efendimizin (asm) ümmeti olarak salgın sebebiyle zor durumda olan Türkiye’deki ihtiyaç sahibi ailelere desteklerinizi bekliyoruz.

Biz Bize Çare’yiz (Online Bağış İçin tıklayınız!)

Türkiye’deki İhtiyaç Sahibi Aileler (Online Bağış İçin tıklayınız!)

Hesap Numaraları İçin tıklayınız!

 

Not: Banka havalesi yaparken açıklama kısmına "Biz Bize Çareyiz" yazarak "Adı-Soyad ve Cep Telefonu" yazmayı unutmayınız. Banka alıcı hesap adı “Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği”dir.