Filipinler'de Kasırga: Ailelere ve Yetimhanemiz Yetimlerine Yardım - Acil Yardım | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Acil Yardım
  • Çare Derneği - Faaliyet Görseli (1).jpg
21.12.2022

Filipinler'de Kasırga: Ailelere ve Yetimhanemiz Yetimlerine Yardım

Filipinler’in Zamboanga şehrinde geçtiğimiz günlerde yaşanan Paeng kasırgası, bölge halkını önemli ölçüde etkiledi. Bölgede, tayfun nedeniyle çok sayıda ev ve işyeri de zarar gördü.

Hızlıca Bölgeye Ulaştık

Çare Derneği olarak hayati ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelere yardım etmek için hızlıca bölgeye intikal ettik. Ailelerin iki haftalık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla pirinç, yağ, makarna gibi gıda malzemeleri dağıttık. Ayrıca sabun, şampuan gibi hijyen malzemeleri de dağıtarak zor durumdaki halkın yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefledik.

Yetimlerimizin Yanında Olduk

Faaliyetimiz sırasında bölgede bulunan ve selden etkilenen yetimhanemize de yardım ettik. Orada yaşayan çocuklar için gıda malzemesi ve hijyen malzemeleri dağıttık. Çare Derneği olarak bu tür afetlerin etkisini en aza indirmeye gayret ediyoruz. Bu minval üzere afetzedelerin hayat koşullarını iyileştirmeyi ve yardıma ihtiyaç duyanlara el uzatmayı sürdüreceğiz. Her zaman olduğu gibi bu zor zamanlarda da yardıma ihtiyacı olan insanların yanında olmaya devam edeceğiz.

Destekleriniz için Teşekkür Ederiz

Filipinler'de yaşanan bu felaketin hemen ardından hızlıca destek sağlayan siz değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Biz sadece vesileyiz.