Hatay’da Her Gün 3.000 Kişiye Sıcak Yemek İkramı - Acil Yardım | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Acil Yardım
  • kapak-foto-sicak-yemek.jpg
25.02.2023

Hatay’da Her Gün 3.000 Kişiye Sıcak Yemek İkramı

Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da gerçekleşen depremler sonrasında, Çare Derneği olarak bölge halkına yardım etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremzedelerin en temel ihtiyaçlarından biri olan sıcak yemek ikramını, Hatay Antakya'da bulunan eski fuar alanında AFAD'ın kurduğu Çadır Kent'te gerçekleştiriyoruz.

Sıcak Yemek İkramı

Depremzedelerin ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Hava şartları da zorlaşıyor. Bu nedenle, sıcak yemek ikramlarına verdiğimiz önem de artıyor. Depremzedelerin aç kalmamaları ve sağlıklı beslenebilmeleri için her gün 3.000 kişiye sıcak yemek hazırlıyoruz. Yemeklerimiz, hijyenik koşullarda hazırlanıp, gönüllülerimiz tarafından dağıtılıyor.

"Çare Derneği'nin sıcak yemek ikramları bize hayat veriyor. Deprem sonrasında evimizi kaybettik ve aç kalmıştık. Bu yemekler, bizim için o kadar önemli ki." - Depremzede Ömer Turan

Gönüllülerimiz

Çare Derneği olarak, sadece maddi yardımlarla değil, gönüllülerimizle de bölgedeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönüllülerimiz, sıcak yemeklerin hazırlanmasında, dağıtımında ve diğer ihtiyaçların karşılanmasında büyük rol oynuyor.

Gönüllülerimiz, çadır kentlerde yaşayan depremzedelerle yakından ilgileniyorlar. Onların ihtiyaçlarını dinliyor, sorunlarını çözmek için çabalıyorlar. Gönüllülerimiz aynı zamanda, depremzedelerin moralini yüksek tutmak için etkinlikler düzenliyorlar.

Ne Yapabiliriz?

Depremzedelerin yanında olmak, onların acılarını hafifletmek, hayatlarını yeniden kurmalarına yardımcı olmak için sizlerden bize destek olmanızı istiyoruz.

Bağışlarınız, bölgedeki çalışmalarımızı sürdürmemize yardımcı olacak. Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması, onların hayatlarına dokunmak, umutlarını yeniden canlandırmak için bize destek olun. Sizlerin desteği ve gönüllülerimizin çabalarıyla, bölgedeki çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

”Biz sadece vesileyiz.”