Her Yardım, Depremzede Aileler İçin Değerli - Acil Yardım | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Acil Yardım
  • her-yardim-depremzede.jpg
15.02.2023

Her Yardım, Depremzede Aileler İçin Değerli

Deprem, insanlar için hayatın en savunmasız anıdır. Evlerini, eşyalarını ve hatta sevdiklerini de kaybetmek, korkunç bir travmadır. Ama bizler, yardım etmeyi seven insanlar olarak depremzede ailelere ulaşabilir ve onların yükünü hafifletebiliriz.

Çare Derneği olarak, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Adıyaman, Malatya, Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta evleri yıkılan ve sokakta kalan ailelere ulaştık. İnsani yardımlarda bulunduk.

Gıda Desteğimizle Yaralara Biraz Merhem Olduk

Çare Derneği olarak bağışçılarımızın desteği ile 36.150 aileye kumanya desteği sağladık. Ayrıca Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’da şimdiye kadar 100.000 kişiye her gün sıcak yemek ikram ettik. Aynı illerde yemek ikramlarımız devam ediyor. Ayrıca, çocuklu ailelere de 3.500 bebek maması dağıttık.

Sadece bir mamaya, bir yemeğe veya bir battaniyeye ihtiyacı olan insanlar var: Bunlardan daha da önemlisi onların moralini yükseltmek ve umut vermektir. Onlara güzel bir gün geleceğini hatırlatmak, yüzlerinde tek bir gülümsemeye neden olabilir. Bizler, yardım etmeyi seven insanlar olarak, depremzede ailelere ulaşabilir ve onların yükünü hafifletebiliriz.

Deprem Sonrası Ne Yapılır: Yardım Etmenin En İyi Yolları

Deprem sonrası ne yapılır sorusunun cevabını arayanlar için, afet bölgelerine uzakta olanlar için bölgeye yardım ulaştırmaktır. Yardım etmektir. Herkesin bir şeyleri mutlaka yapabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Her birimiz, küçük bir adım atarak, depremzede ailelere ulaşabilir ve onların yükünü hafifletebiliriz.

Siz de deprem yardımı ve afet durumlarında yardım etmek isteyenler arasında yer almak isterseniz, bağış yaparak veya kampanyalara katılarak yardımcı olabilirsiniz. Her bir yardım, depremzede aileler için çok değerlidir ve onların yüzünde bir gülümsemeye neden olabilir.

"Biz sadece vesileyiz."