İdlib'de Yüzlerce Aileye 4 Tır Gıda ve Giyecek Yardımı! - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • Faaliyet.jpg
İdlib'de Yüzlerce Aileye 4 Tır Gıda ve Giyecek Yardımı!
16.02.2021

Suriye’de, İnsanlık 10 Yıldır Yaşam Mücadelesi Veriyor

15 Mart 2011’de başlayan iç savaş ve yaşanan dram günümüzde hâlâ devam ediyor. Suriye’de şimdiye kadar 600 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta, 2 milyon kişi sakat kaldı ve 5 milyon kişi de evlerini terk edip hicret etmek zorunda kaldı.

Savaştan kaçarak Türkiye sınırına gelen aileler çadır kentlerde ve briket evlerde yaşam mücadelesi veriyor. Savaştan kaçan binlerce insan için sığınak haline gelen Azez’de yaşam şartları kış aylarında daha da güçleşiyor. Bölgede bulunan insanlara karşı tehditler sürerken, kış şartlarının da yaklaşması ile beslenme ve barınma sorunları da giderek artıyor. 

İdlib'de Yüzlerce Aileye 4 Tır Gıda ve Giyecek Yardımı!

Çare Derneği olarak Azez’e yaptığımız yardım faaliyetlerinden bir iki hafta sonra bu defa da İdlib’deki çadır, baraka ve briket evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için Suriye’deyiz!

16 Şubat 2021 tarihinde İdlib de savaş mağduru çadır ve briket evlerde yaşayan kardeşlerimize gıda, un, battaniye ve yakacak yardımlarından oluşan toplamda 4 tır yardım malzemesinin dağıtımını gerçekleştirdik.

Çare Derneği, bu soğuk günlerde minikleri de unutmadı. Bölgedeki yüzlerce çocuğa bot, mont ve bağışçılarımızın el emeği göz nuru olan örme bere, yelek, patik, eldiven, atkı ve kazaklarını da dağıtıyoruz.

Azez ve İdlib İçin Ne Yapabiliriz?

Mülteci olarak yaşama mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Sizler de Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak, dilediğiniz miktarda destek olabilirsiniz!