İdlibli Kardeşini Yalnız Bırakma - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • IDLIP YARDIMLARI - 2020 - site - acil yardım kısmı.jpg
İdlibli Kardeşini Yalnız Bırakma
26.09.2019

Suriye'nin İdlib bölgesinde yaşanan dram devam ediyor. Suriye’de savaş boyunca şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta, 2 milyon kişi sakat kaldı ve 5 milyon kişi de evlerini terk etmek zorunda kaldı. 

Milyonlarca insanın küçücük bir kara parçasına sığındığı İdlip'de yaşanan  hava saldırılarının ardından yüz binlerce insan Türkiye sınırına geldi. Türkiye sınırına gelen bu insanlar derme çatma çadırlarda yaşam savaşı veriyor. Savaştan kaçan binlerce insan için sığınak haline gelen İdlib kentinde yaşam şartları oldukça güçleşiyor. Bölgede bulunan insanlara karşı tehditler sürerken, kış şartlarının da yaklaşması ile beslenme ve barınma sorunları giderek artıyor.  

İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi şimdi yeni bir kriz ile karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken çoğu aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor.

Mülteci olarak yaşama mücadelesi veren kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Sizler de İdlib’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak , dilediğiniz miktarda destek olabilirsiniz!

Destek Olmak İçin:

  • BAĞIŞ YAP bölümünden bağış yapabilir.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Banka Hesap Numaralarımıza gönderim yapabilirsiniz.
  • BAGIS yaz 3851'e SMS gönder 10 TL bağış yap.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “IDLIB” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.

FOTOĞRAFLAR
Tümünü Gör