Kanayan Yara Yemen! Yardım Bekliyor - ACİL YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

ACİL YARDIM
  • 04_KANYAN_YARA_YEMEN (1).jpg
Kanayan Yara Yemen! Yardım Bekliyor
27.09.2018

Yemen’de 2015 Mart ayından bu yana devam eden çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi,  on binlerce kişi yaralandı. Çatışmalardan dolayı milyonlarca insan yerlerinden edildi. Gıda, tıbbi malzeme ve akaryakıtın çoğunu dışarıdan ithal eden Yemen, yaşadığı insani kriz yüzünden açlık ve susuzluk tehlikesi yaşıyor. Yemen’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Çare Derneği, bölgeye insani yardım ulaştırmak için çalışmalara başladı.

24 Milyon nüfusu olan Yemen'de, 2015 Mart ayından bu yana devam eden silahlı çatışmalarda 11 bin 251 kişi yaşamını yitirdi, 30.000 kişi yaralandı. 12,9 milyon kişi yeterli gıdaya erişemiyor. 20.4 milyon kişi temiz suya ulaşamıyor. 15.2 milyon insan sağlık hizmetlerinden yoksun. Beş yaş altı 850 binden fazla yetersiz ve kötü besleniyor. Çatışmalar sonrasında 3.500 okul kapandı 1.8 milyondan fazla çocuk eğitim alamıyor.

Yemen'de çocuklar yetersiz beslenme, susuzluk ve tıbbi malzeme yokluğundan ölmesin! Yardımlarınızla Yemen acıların değil, yeniden mutluluğun ülkesi olsun! Çare Derneği'ne yapacağınız bağışlarla Yemen'e çare olun.

Yardım İçin;

  • Bölgeye acil temel yaşam malzemeleri ulaştırılması için dilediğiniz miktarda destek olabilirsiniz.
  • Online Bağış İçin TIKLAYINIZ
  • Hesap Numaraları İçin TIKLAYINIZ