Kütahya'da Karantinaya Alınan İki Köye Gıda Yardımı - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • [16] Kütahya'da Karantina Altına Alınan İki Köye Gıda Yardımı - faaliyet.jpg
Kütahya'da Karantinaya Alınan İki Köye Gıda Yardımı
28.09.2020

Koronavirüs salgını ülkemizi olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Bu zor günlerde başlattığımız “Biz Bize Çare’yiz Türkiye” yardım kampanyası kapsamında Kütahya Tavşanlı’da yaşayan 15 aileye gıda yardımında bulunduk.

Artan koronavirüs vakalarının ardından 14 günlüğüne karantinaya alınan Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı 1.300 nüfuslu Ayvalı köyü ile 1.350 nüfuslu Beyköy Mahallesi’ne giriş-çıkışlar kapatılmıştı. Bu köylerde yaşayan ve gelir düzeyi düşük olan aileler karantinadan dolayı işine gidemeyince Tavşanlı Kaymakamlığı’na yardım talebinde bulunmuşlardı. Tavşanlı Kaymakamlığı da bu yardım taleplerini Çare Derneği olarak bize ulaştırdı.

Tavşanlı Çare Derneği Temsilciliği, hızlıca harekete geçerek adres bilgileri verilen aileler için içerisinde çay, şeker, un, makarna, sıvı yağ, mercimek ve bakla gibi gıda ürünlerinin olduğu 20 adet yardım kolisi hazırladı.

Yardım kolileri, Tavşanlı Kaymakamlığı’nın bize verdiği listedeki 15 aileye dağıtıldı. Karantinadan dolayı sosyal mesafeyi de göz önünde bulunduran ekibimiz temasın önüne geçmek için yardım kolilerini kapıya bırakıp telefonla bilgi verdi.

Hayatımızı olumsuz anlamda etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgınını mümkün olduğunca evimizde kalarak ve kişisel temizliğimize dikkat ederek birlikte engelleyebiliriz.

“Biz Bize Çare’yiz Türkiye”

 

FOTOĞRAFLAR
Tümünü Gör