Sıkı Yönetim İlan Edilen Filipinler'e Gıda Yardımı - ACİL YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

ACİL YARDIM
  • filipinler_gida_yardimi.jpg
Sıkı Yönetim İlan Edilen Filipinler'e Gıda Yardımı
15.06.2017

Çare Derneği, sıkıyönetim ilan edilen Filipinler’in Marawi bölgesindeki çatışmalardan kaçmak zorunda kalan muhtaç insanlara yardım eli uzatmak için harekete geçti.

Çare Derneği, acil yardım faaliyetleri kapsamında dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlumlara gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

"150 bin den fazla insan yardım bekliyor"

Yardımları yerinde koordine etmek için bölgede bulunan Filipinler - Türkiye Dostluk Vakfı Başkanı ve Çare Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Rıza Derindağ, Marawi’den 250 bin insanın göç ettiğini, 150.000 den fazla insanın kamplarda, camilerde, okullarda ve sokaklarda yattığını söyleyen Derindağ, 50 bin kadar ailenin yardım beklediğini belirtti.

Yapılan yardımlarla yardım paketi dağıtılıyor. Hayırseverlerin destekleri ile yardımlar devam edecek.

Yardım paket içeriği: 1 ince uyuma seti, 1 battaniye, 5 kg pirinç, 1 kg şeker, bayanlar için hususi ihtiyaçlar, 1 sabun, 6 el yıkama, çamaşır tozu, 1 litre yağ, Kadınlar için elbise, Çocuklar için kıyafet, Bebekler için bez, bebe sütü ve mama.

Destek olmak için:

  • KUMANYA yazarak 3851’e SMS gönderebilir.
  • ONLİNE BAĞIŞ adresinden bağış yapabilir.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “FİLİPİNLER” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.