Vicdanını Dinle Arakan'a Çare Ol - ACİL YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

ACİL YARDIM
  • 04_ARAKAN_KAMPANYA.jpg
Vicdanını Dinle Arakan'a Çare Ol
17.09.2017

Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise dünyanın en kötü şartlarında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da, Müslümanların çoğunlukta olduğu Arakan bölgesindeki çatışmalar polislerin öldürülmesiyle yeniden başladı. Polislerin ölümünden Rohingya Müslümanlarını sorumlu tutan Myanmar hükumeti ve çeteler, bölgede insan avına çıktı. Binlerce kişinin öldüğü, on binlerce kişinin de işkence gördüğü katliamdan kaçan Rohingyalar ise hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor.

Çare Derneği, Arakan’da yaşanan zulmün ilk gününden itibaren bölgedeki yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Binlerce Arakanlı müslümana temel gıda paketi dağıtımı yapılıyor. Çare Derneği bölgedeki yardım çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Destek olmak için:

  • BAĞIŞ YAP bölümünden bağış yapabilir.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Banka Hesap Numaralarımıza gönderim yapabilirsiniz

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “ARAKAN” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.