Yardım Tırı, Elazığ'dan Yola Çıktı! - Acil Yardım | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Acil Yardım
  • Yardım Tırı, Elazığ'dan Yola Çıktı! 03.jpeg
Yardım Tırı, Elazığ'dan Yola Çıktı!
15.02.2021

Suriye’de, İnsanlık 10 Yıldır Yaşam Mücadelesi Veriyor

15 Mart 2011’de başlayan iç savaş ve yaşanan dram günümüzde hâlâ devam ediyor. Suriye’de şimdiye kadar 600 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta, 2 milyon kişi sakat kaldı ve 5 milyon kişi de evlerini terk edip hicret etmek zorunda kaldı.

Savaştan kaçarak Türkiye sınırına gelen aileler çadır kentlerde ve briket evlerde yaşam mücadelesi veriyor. Savaştan kaçan binlerce insan için sığınak haline gelen Suriye’de yaşam şartları kış aylarında daha da güçleşiyor. Bölgede bulunan insanlara karşı tehditler sürerken, kış şartlarının da yaklaşması ile beslenme ve barınma sorunları da giderek artıyor. 

Yardım Tırı, Elâzığ’dan Yola Çıktı!

Yakın zamanda Azez’e de yardımda bulunan Çare Derneği, İdlib sınırındaki barakalarda, çadırlarda ve briket evlerde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için bir kez daha yola çıkıyor! Bu kapsamda Türkiye’nin diğer şehirlerinden olduğu gibi Elazığ’dan da bir yardım tırı hazırlandı ve geçtiğimiz akşam saatlerinde Suriye’ye doğru yola çıktı.

Yardım tırında içerisinde çay, pirinç, bulgur, mercimek, makarna, salça, kahvaltılıklar, un ve sıvı yağ bulunan 390 gıda kolisi ile yüzlerce çocuk montu, battaniye, bot ayakkabı ve kışlık kıyafetler bulunuyor.

Azez ve İdlib İçin Ne Yapabiliriz?

Mülteci olarak yaşama mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Sizler de Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak, dilediğiniz miktarda destek olabilirsiniz!

Online Bağış İçin tıklayınız!

Hesap Numaraları İçin tıklayınız!

 

Not: Banka havalesi yaparken açıklama kısmına "Suriye Yardım" yazarak "Adı-Soyad ve Cep Telefonu" yazmayı unutmayınız. Banka alıcı hesap adı “Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği”dir.