Çare Derneği ve Sinerji Kız Lisesinden Kars'lı Öğrencilere Kış Yardımı - EĞİTİM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

EĞİTİM
  • Untitled-1.jpg
Çare Derneği ve Sinerji Kız Lisesinden Kars'lı Öğrencilere Kış Yardımı
18.01.2018

Çare Derneği ve Sinerji Özel Kız Liseleri “Sosyal Yardımlaşma Kulübü”nün desteğiyle düzenlenen Kars'a yardım kampanyası ilk olarak 30 öğrencinin ayakkabı ihtiyacını karşılamaya yönelik başlamıştır. Daha sonra Çare Derneği’nin katkıları, öğrencilerimizin önerisi ve öğretmenlerimizin desteği ile 88 öğrencinin atkı, eldiven, şapka ve mont ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yoğun bir çalışma süreci içine girilmiş ve Kars'taki 88 öğrencinin yüzlerindeki tebessüme vesile olunmuştur. Ayrıca  "Niyet hayr akıbet hayr." kaidesi ile çıktığımız bu yolda Çare Derneğinin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, kurucu müdürümüzün desteklerinin yanında çok değerli velilerimizin de katkısı ile öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması da nasip olmuştur. 

Hem ümmet bilincini geliştirmek hem de öğretmenlik mesleğinin bilinci ile yaşamaya çalışmak başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu süreçte Çare Derneği’nin göstermiş olduğu ilgi ve öğrencilerimizin göstermiş olduğu büyük gayret bizlere de güç vermiştir. Yorucu bir süreç gibi görünmesine rağmen Kars'taki her öğrencinin gözlerindeki mutluluk geride bizler için yorgunluk anısı olarak değil; mutluluk anısı olarak kalmaya yetmiştir. 

En samimi hissiyatlar ile ağırlandığımız Kars'tan, bu işte emeği olan Çare Derneği’ne, her öğrenciye, veliye, öğretmen arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ve minnet duygularıyla İstanbul'a yolcu edildik. Okulumuza geldiğimizde ise Sinerji Lisesindeki her öğrencimize verilmek üzere emanet edilen Kars'taki öğrencilerin mektuplarını öğrencilerimize teslim ederek bu mutluluğu onlarla tekrar paylaştık.

- Sinerji Özel Kız lisesi Öğretim Görevlisi Emine Topuz