Yeni Eğitim Yılına Sevinçle Başladılar - Eğitim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Eğitim
  • resim_2022-09-29_160050602.png
29.09.2022

Yeni Eğitim Yılına Sevinçle Başladılar

İçerik

  • Kartopu Misali Büyüyen İyilikler
  • Yeni Eğitim Yılına Sevinçle Başladılar
  • Tebessümü Binlerce Çocukta Görmek!

Kartopu Misali Büyüyen İyilikler

İnsana değer veren bir anlayışla, sağlıktan gıdaya, eğitimden temel ihtiyaçlara kadar iyilik hareketinde öncü bir derneğiz. Gönüllere dokunmaya ve yardım faaliyetlerini gerçekleştirmeye hız kesmeden devam ediyoruz.

Kıtalar arası gönül coğrafyasını iyilikle ilmek ilmek işleyen derneğimizin sıradaki durağı ülkemizin doğusunda yer alan Şanlıurfa.

2022-2023 eğitim öğretim yılına bizler de heyecanla giriş yaptık. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Akçaköy İlkokulu'nda eğitim gören kardeşlerimize bir sürpriz hazırladık. Gerçekleştirdiğimiz faaliyet hem köy halkının hem de minik yüreklerimizin kalbine ilmek ilmek dokundu.

Başta Afrika ülkeleri olmak üzere insanların yaşam standartlarına yönelik yardım faaliyetleri ile tanınıyoruz. Diğer taraftan da yurt içinde yardıma muhtaç insanlara yaptığı yardımlarla. Kartopu gibi tane tane büyüyen iyilik hareketimize sizlerin de desteği ile bir yenisini daha ekledik.

Yeni Eğitim Yılına Sevinçle Başladılar

Yeni eğitim öğretim yılının başladı. Özellikle kırsal bölgelerde eğitime başlayan köy okullarının ihtiyaçları hissedilir derecede belli oluyor. Geçmiş yıllara göre kıyaslandığında Türkiye’nin eğitimde çağ atlatan yeniliklere imza attığını biliyoruz. Hatta bu durum bu ihtiyaçların sınırlı sayıda olmasını da sağladı. Ancak hala bazı noktalarda destek verilmesi gerekiyor. Böyle bir destek öğretmen ve öğrencilerimizin verimli bir yıl geçirmelerine de büyük ölçüde destek sağlayacaktır.

Ülkemizin pek çok şehrinde karşılaştığımız bu yardım ihtiyacını siz bağışçılarımızın destekleri ile karşılamaya çalışıyoruz.

Yurt içi ve yurt dışında farklı alanlarda yaptığımız yardımlarla ön plana çıkan derneğimiz, eğitim alanında da faaliyetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde eğitim yardımlarımızın ilkini gerçekleştirdik. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Akçaköy İlkokulu’nda eğitim gören 55 çocuğa kırtasiye yardımında bulunduk. İçerisinde defter, suluk, silgi ve kalemtıraş bulunan sırt çantalarını hediye ettik. Minik gözlere tebessüm ettiren bir iyiliğe daha imzamızı attık.

Yeni eğitim dönemine temel ihtiyaçlarını karşılanmasıyla başalyan öğrencilerin sevinç dolu çığlıkları ve gülümsemeleri görülmeye değerdi. Akçaköy İlkokulu’na düzenlediğimiz eğitim yardımı ile ilgili olarak Çare Derneği Başkanı Mehmet Südlü bağışçılarımıza şu sözlerle teşekkür etti:

"Çare Derneği, 2009 yılından bugüne kadar insanların en ihtiyaç duydukları zamanda yanlarında oluyor. Biz, başladığımız bu iyilik hareketinde yurt dışı ve yurt içinde hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle insanlara vesile olmaktan son derece memnun oluyoruz. Bugün, burada aldıkları eğitim yardımlarını sevinçle karşılayan çocuklarımız gibi binlerce çocuğumuzun da farkında olduğumuzu belirtmemiz gerekir. Hedefimiz bu çocuklarımızın yaşadıkları büyük heyecan ve mutluluğu daha binlerce çocuğumuzun yüzünde görmek. Desteklerini esirgemeyen bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.’’

Çare Derneği

"Biz sadece vesileyiz."