Ankara’da Kış Yardımları Başladı - İnsani Yardım | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
İnsani Yardım
  • Ankara’da Kış Yardımları Başladı (1).jpg
19.12.2022

Ankara’da Kış Yardımları Başladı

Ankara'da Kömür, Giysi ve Gıda Yardımları

Ankara'nın Baraj ve Solfasol mahallelerinde ihtiyaç sahibi aileler için yardımlarımız devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda kömür, giysi, gıda ve alışveriş kartı yardımlarında bulunduk. Temsilcilerimizin, mahallelerde düzenlediği çalışmalar sonucunda ihtiyaç sahibi aileler tespit edildi. Yardıma en çok ihtiyaç duyan aileler belirlendi.

Çeşitli İnsani Yardımlarda Bulunduk

Çare Derneği olarak, kömür yardımı kapsamında, soğuk kış günlerinde ihtiyaç duyulan kömürleri ailelerin evlerine teslim ettik. Giysi yardımı kapsamında ise ailelerin ihtiyaç duydukları kışlık giysiler temin edildi. Bu şekilde soğuk havalarda kışı rahatlıkla geçirilebilmelerine imkân sağlandı.

Ayrıca dernek olarak ailelerin yiyecek ihtiyaçlarını da karşılamak amacıyla gıda yardımında bulunduk. Bunlara ek alışveriş kartları da dağıtarak, ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılama imkânı sağlandı.

Ailelere Ziyaretler Düzenlendi

Ekibimiz bu faaliyetlerimizin yanı sıra mahalle halkına ziyaretlerde de bulundu. Ailelerle görüşerek, onların ihtiyaçlarını dinledi. Onlara bu doğrultuda yardım faaliyetlerimize devam edeceğimizin sözü verildi.

Çare Derneği olarak ihtiyaç sahibi ailelerin her an yanında olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, Baraj ve Solfasol mahalleleri yardım faaliyetlerinin yanı sıra, ilerleyen dönemlerde de benzer faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bu şekilde daha ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmayı amaçlıyoruz.

Biz sadece vesileyiz.