Azez'e 3 Tır Yakacak ve Gıda Yardımı Yola Çıktı - İnsani Yardım | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
İnsani Yardım
  • suriye kis yadimleri.jpg
23.01.2023

Azez'e 3 Tır Yakacak ve Gıda Yardımı Yola Çıktı

Çare Derneği, bağışçıları ve Tavşanlı Belediyesi ile Azez İnsani Yardım faaliyetini düzenliyor. Bu faaliyet kapsamında, mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren ailelere yardım edilmek üzere 3 tır yola çıktı. Tırlarda un, sıvı el sabunu, bulaşık deterjanı, çikolata, kömür ve gıda paketleri bulunuyor.

Soğuk Kış Günlerinde Azez'de Son Durum

Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle birçok insan evlerinden kaçmak zorunda kaldı. Azez bölgesinde de mülteci kampları kuruldu ve bu kamplardaki insanlar için büyük bir yaşam mücadelesi başladı.

Kamplarda yaşayan insanlar genellikle temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Aynı zamanda mevcut şartlarından dolayı sürekli insani yardımlara muhtaç olarak hayatlarını devam ettiriyorlar. Çare Derneği olarak bağışçılarımız ve Tavşanlı Belediyesi ile yaptığımız bu ortak faaliyet, buradaki insanlar için hayati önem taşıyor.

Gıda ve Yakacak Yardımları Tırlara Yüklendi

Tavşanlı'da Çare Derneği ve Tavşanlı Belediyesi tarafından düzenlenen Azez İnsani Yardım faaliyeti kapsamında, mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren aileler için gıda ve yakacak malzemeleri toplandı. Toplanan bağışlar kapsamında, Kütahya Tavşanlı'dan yola çıkacak 3 tır hazırlandı.

2 tır kömür (yakacak), 1 tır da gıda malzemesi taşıyan tırlarda un, sıvı el sabunu, bulaşık deterjanı, çikolata, kömür ve gıda paketleri yer alıyor.

Tırlar Azez'e Doğru Yola Çıktı!

Tavşanlı Kaymakamlığı önünde tırları uğurlamak için bir tören tertip edildi. Törene Çare Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Recep Bilge, Çare Derneği Tavşanlı Ekibi hazır bulundu. Aynı zamanda Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Tavşanlı Müftüsü Mevlüt Hakan ASAN da katıldı.

Yapılan törenle yola çıkan tırların, bir gün sonra bölgeye ulaşması bekleniyor. Tırlar, bölgede hazır bulunacak olan Çare Derneği ekipleri tarafından karşılanacak inşallah. Yine dağıtımlar da bizzat Çare Derneği tarafından gerçekleştirilecektir.

Şimdi Ne Yapmalı?

Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet, mülteci kamplarında yaşayan aileler için hayati önem taşıyor. Onların yaşam mücadelesine destek olacak aynı zamanda inşallah.

Çare Derneği olarak, insanlık adına her zaman mazlumun yanındayız. Bu tür faaliyetlerle insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağımızı da vurgulamak isteriz. Desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz.

"Biz sadece vesileyiz."