Bu Kış Minik Ayaklar Üşümesin - İNSANİ YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

İNSANİ YARDIM
  • 07-KIS-YARDIMI (1).jpg
Bu Kış Minik Ayaklar Üşümesin
13.12.2017

Kar; karnı toka, sırtı peke, cebinde harçlığı olana, evinde odunu kömürü olana, evi damı çatısı olana zevktir. Peki ya olmayanlar? Acaba kar yağdığına, kış geldiğine bizim gibi sevinebiliyor mu onlarda?

Zira evladı gözleri önünde tir tir titreyen bir baba nasıl sevinebilir ki karın yağdığına? Daha geçen sene zatürre geçirmiş ve iyi bakılmadığı için öksürükleri durmamış bir çocuk simsiyah görmez mi bembeyaz karı? Gel bu kış evsizlere umut ol. Sıcak bir çorba, barınacak bir yer için elimizden ne geliyorsa yapma vakti.

Zira Allah Resul’ü (a.s.m) buyurdu ki "Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size rahmet etsinler.” (Ebû Dâvûd, Edeb 58; Tirmizî, Birr 16)

Çare Derneği olarak bu kışta yoksullara, evsizlere kucak açıyoruz. Eğer sende bu soğuk kışta fakirlerin sofra ve içlerini ısıtan sıcacık çorbada tuzum olsun diyorsan; 

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “KIŞ YARDIMI” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.