Gazzeli Ailelere İnsani Yardım - İnsani Yardım | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
İnsani Yardım
  • gazzeli-ailelere-insani-yardim.jpg
29.12.2022

Gazzeli Ailelere İnsani Yardım

Gazze, Filistin topraklarının batısında yer alan bir şehir ve İsrail ile sürekli çatışmaların yaşandığı bir bölgedir. Son zamanlarda Gazze'de yoğun bir şekilde süren savaşlar, bölgedeki aileleri ciddi manada mağdur etmiştir. Çoğu evlerini kaybetmiş olan aileler, barınak bulmakta bile zorluk çekmektedir.

Gazze'de Son Durum

Geçtiğimiz ay Tel Al-Zaatar bölgesinde bir apartmanda çıkan yangın sonucu 21 kişi hayatını kaybetmiş ve çok sayıda insan yaralanmıştı. Yangının çıkış sebebi bulunamamıştı ve olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştı. Dışişleri Bakanlığı taziye mesajı yayınlayarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilemişti.

Aileler Çeşitli Zorluklar Çekmeye Başlamıştı

Gazze'de süren savaşlar, bölgedeki ailelerin yaşam koşullarını da olumsuz etkilemiştir. Çoğu evlerini kaybetmiş olan aileler, barınak bulmakta zorluk çekmekte ve yaşamlarını sürdürmekte zorlanmaktadır.

Bölgedeki ailelerin yaşadıkları sıkıntıları azaltmak adına bölgedeki temsilciliğimiz ile bir yardım faaliyeti organize ettik. Bu faaliyet ile de ailelerin en temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık.

İhtiyaç Sahibi 50 Aileye Yardımda Bulunduk

Çare Derneği olarak, Gazze'de yaşayan 50 aileye gıda, sebze ve meyve dağıtımı gerçekleştirdik. Bölgedeki ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen pek çok faaliyet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Ancak bu faaliyetlerin sürdürülebilirliği için sizlerin de desteğine ihtiyacımız var.

Web sitemizin bağış kısmından yapacağınız bağışlarla insanların yaşam koşullarını iyileştirmek için bize katkıda bulunabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkür ederiz.

"Biz sadece vesileyiz."