Suriyeli Ailelere Kumanya Yardımı - İNSANİ YARDIM | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

İNSANİ YARDIM
  • suriyeli-ailelere-kumanya-yardimi-2.jpeg
Suriyeli Ailelere Kumanya Yardımı
28.08.2020

Çare Derneği Gönüllüsü Adnan Mücahit Tunca, Kurban Bayramı’ndan önce İstanbul’da yaşayan Suriyeli birkaç aileyi ziyaret etmişti. Bu ailelerin mevcut durumunu yerinde inceleyen Tunca, acil ihtiyaçların listesini çıkarmış ve bu ailelere ilk etapta Çare Derneği adına alışveriş kartları ile destek olmuştu.

Ailelerin durumunun incelendiği gün, bir ailede babanın dört beş ay önce Suriye’de şehit olduğunu ve komşuların yardımları ile yaşamaya çalıştıkları dile getirilmişti. Yine komşu olan diğer bir ailede de durum bu şekildeydi. Hatta ziyaret esnasında Adnan Tunca’ya tercüme konusunda da yardımı olan yine Suriyeli 17 yaşındaki çocuğunun ailesinin de (4 yetimi olan bir aile) yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilince onların da acil ihtiyaçlarının listesi çıkarılmıştı. Ve hızlı bir şekilde kendilerine alışveriş kartları ile destek olunmuştu.

Çare Derneği’nin Kurban Bayramı yoğunluğu atlatılınca, hızla gündeme alınan bu ailelerin belirlenen ihtiyaçları (Kurban eti, süt, peynir, gıda kolisi ve temizlik malzemeler) Çare Derneği Gönüllülerinin yardımları ile 27 Ağustos’ta toplandı ve kendilerine ulaştırıldı.

Gönüllülerimizin desteğiyle yapılan bu yardım çalışmaları; 4 ailenin, 25 kişinin hayatına bir nebze olsun çare oldu.

 

Çare Derneği

“Biz sadece vesileyiz.”

FOTOĞRAFLAR
Tümünü Gör