10. Yılımızda da Mazlumlara Vesileyiz - KURBAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

KURBAN
  • 09.2019-KURBAN (1).jpg
10. Yılımızda da Mazlumlara Vesileyiz
13.08.2019

Çare Derneği, ‘’Bu Kurban Kardeşinle Ol!’’ sloganıyla, kurbanlarınızı mazlum coğrafyalara ulaştırmak için Türkiye dahil dünyanın dört bir yanında  faaliyet gösterdi.

Çare Derneği, bu yılki yapmış olduğu Kurban organizasyonunda yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte  16 ülke ve 125 bölgede kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Çare Gönüllüleri, daha önce hiçbir STK’nın gitmediği Kenya-Kwale bölgesine giderek gönül coğrafyamızın sınırlarını aşmaya, mazlumlara vesile olmaya devam etti. Çare Derneği olarak kurban hisselerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken aynı zamanda da toplumlar arasında gönül köprüleri kuruyor ve Müslümanlar arasındaki birlik, paylaşma ve ‘’kardeş olma’’ duygularını güçlendirerek kardeşlerimizi sevgiyle kucaklıyoruz.

Derneğimiz 2019 kurban organizasyonunda önceliği, Arakan ,Kenya, Kamerun, Çad, Burkina Faso, Afganistan, Pakistan, Tanzanya, Filipinler, Gana, Filistin, Etiyopya, Somaliland, Uganda ve Yemen gibi kriz bölgelerine vererek, siz değerli hayırseverlerimizin bağışlarını 10. Yılımızda da mazlumlara ulaştırmaya devam etmiştir.