2016 Kurban Bayramı Organizasyonu - KURBAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

KURBAN
  • 02_KURBAN.jpg
2016 Kurban Bayramı Organizasyonu
17.10.2016

2016 yılı kurbanda yüzbinlerce ailenin sofralarına kurbanlarınızı ulaştırdık. Derneğimiz bu yıl 13 ülkede yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştı. Uzakdoğu, Afrika ve Orta Asya’da faaliyet yapan Çare Gönüllüleri hayırseverlerin hisselerini amacına uygun olarak yoksul coğrafyalara ulaştırdı. Bu sene; Filipinler, Pakistan, Arakan, Sri Lanka, Etiyopya, Sudan, Tanzanya, Kenya-Somali, Malavi, Uganda, Burkina Faso ve Türkiye-Suriye’de kurban organizasyonu gerçekleştirildi. Binlerce kurbanın yoksullara ulaştırılmasının sevinci yaşandı.

Her yıl olduğu gibi bu sene de Çare Derneği kurban faaliyeti yaptığı ülkelerde Kur’an-ı Kerim dağıttı. Hem maddi hem de manevi yardımların yapılması gerektiği bilinciyle başlattığı bu kampanya ile binlerce Kur’an-ı Kerim ve dini kitap dağıttı.

Afrika’nın birçok yerinde imkânsızlıklar sebebiyle ayetler taşların ve tahtaların üzerine yazılıp öğretiliyor. Bu anlamda bu faaliyetimiz gerçekten etkili ve anlamlı olmuştur.

Değerli hayırseverlere bu yardımları için teşekkür ediyoruz.

Çare Derneği sosyal sorumluluk, şeffaflık ve amacına uygunluk ilkeleri doğrultusunda bütün kurbanların görsel kayıtlarını almıştır.

Binlerce kurban görüntüsünü hayırseverlerimize ulaştrıdık. Çare Derneği olarak ilginize ve alakanıza teşekkür ediyoruz.

Allah kurbanlarınızı ve yardımlarınızı kabul etsin. Her iyilikte buluşmak temennisi ile...