2022 Kurban Yolculuğu - Kurban | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kurban
  • 10.jpg
15.07.2022

2022 Kurban Yolculuğu

İçerik

  • Paylaş ki Çoğalsın!
  • Kurban Faaliyetlerinde Öncü Olduk!
  • Güven Ortamı Meyvelerini Verdi
  • Bayramlıklar Hediye Ettik

Paylaş ki Çoğalsın!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem yurt içi hem de yurt dışında kurban faaliyetleri gerçekleştirdik. “Paylaş ki çoğalsın” sloganıyla Türkiye dâhil 14 ülke 25 bölgede bulunduk.

Faaliyet düzenlediğimiz ülke ve bölgelerde kesimi yapılan kurban etlerini yaklaşık 1 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdık. Bu vesile ile mazlum ve yoksul coğrafyalara umut olduk.

Dernek Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Rıza Derindağ, derneğin kurban faaliyetleri hakkında şu sözleri dile getirdi:

“13 senedir Anadolu’dan İslam alemine uzanan bir Çare olmaya gayret ediyoruz. Bu sene de elhamdülillah Afrika’dan Uzak Doğu'ya, Arakan’a, Pakistan’a ve Moro’ya kadar farklı bölgelerde bulunduk. Farklı iklim ve kültürlerde bize vekalet verdiğiniz kurbanlarınızı İslami esaslara uygun olarak kestik. Kurbanlıkları bulunduğumuz bölgelerin en muhtaç mahallerinde/bölgelerinde yaşayan insanlara ulaştırdık. Kesim videolarını da daha bayram bitmeden sizlere ilettik. Cenab-ı Hakk’a hamd u senalar olsun ki bir kurbanı daha sizlerin destekleri ile tamamladık. Aynı zamanda mesuliyet bilinci ve gönüllülerimizin gayretleri ile yerine getirdik. Çare Derneği bu kurbanı da bağışçıları için Allah’a yakınlığa, İslam alemi için ümmetin birliğine, mazlumlar için sahabete vesile kıldı. Bayram, Çare oldu birliğe, beraberliğe, sevince ve kardeşliğe... Çare de bayram oldu mazluma, yetime, kimsesize ve mülteciye... Teşekkürler Türkiye!”

Kurban Faaliyetlerinde Öncü Olduk!

Çare Derneği 2009 yılından bu yana her kurban döneminde “Kurbanını Seyret” sloganı ile yola çıktı. Tüm organizasyonlarda vekaleti alınan kurbanlarının kesim görüntülerini yüzbinlerce insana ulaştırdı.

Dernek, öncüsü olduğu bu atılım ile ilk zamanlarda sahadan gelen görüntüleri tek tek e-posta yolu ile hissedarlara ulaştırırken. Daha sonrasında da çeşitli iletişim araçlarını kullandı.

En temel amacımız kurban ibadetini yerine getirmek isteyen hissedarlara hizmet etmekti. Ayrıca bu konuda aracı olan kurumlara olan güveni de kuvvetlendirmekti. Elhamdülillah tüm süreci bütün şeffaflığı ile bağışçılarımıza ulaştırdık.

Güven Ortamı Meyvelerini Verdi

Bu güven ortamı ve şeffaflık çok güzel meyveler verdi. Çare Derneği on 13 yıl içerisinde hızına ivme katarak referans ve güvenle büyüyen bir aile oldu. Bu on üç yıl içerisinde diğer kurum ve bağışçıların da kalplerine dokundu. Kurban ibadetlerinin gönül rahatlığı ile yerine getirildiği bir güven ortamına vesile oldu.

Çare Derneği, yılların verdiği tecrübe ve emin ellerle oluşturduğu bu güven ortamını gururla korudu. Şimdiye kadar bağımsız ya da yasal olarak gerçekleştirilen tüm denetimlerde herhangi bir usulsüzlüğe mahal vermedi. Alnının akı ile çıkarak bu anlamda Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir bağış kurumları arasında yer aldı.

Bayramlıklar Hediye Ettik

Bu Kurban Bayramı’nda yolumuzu gözleyen minikleri de unutmadık. Yetimhanelerimiz ve kurban kesimi yapılan bölgelerdeki çocuklara bayramlık hediye ettik.

2022 yılı kurban yolculuğumuzda bizleri destekleyen tüm gönüllü ve bağışçılarımıza yürekten teşekkür ederiz.

“Biz sadece vesileyiz.”