Bu Kurban Kardeşinle Ol - 2019 Kurban - KURBAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

KURBAN
  • kurban-2019-tr.jpg
Bu Kurban Kardeşinle Ol - 2019 Kurban
01.07.2019

Kurban, yakınlaşmaktır. Kurban, kardeşliktir. Kurban, dayanışmadır. Kurban, fedakarlıktır. Ve nihayet Kurban, Rabbimizin rızasına nailiyettir. 

İslam alemi kan gölüne dönmüşken, zulüm, başına adalet külahı takmış kardeşlerimizi inletirken, yokluk ve yoksulluk en ağır şekilde hükmünü sürerken, Kurban Bayramının, akıllarımızı ziyalandırması, kalplerimizi nurlandırması, gönüllerimizi yumuşatması, insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük arzumuzdur.

Hadis-i Şerifte Peygamberimiz (asv) 

‎اَلْمُؤْمِنُ لِلْمُؤْمِنِ كَالْبُنْيَانِ الْمَرْصُوصِ يَشُدُّ بَعْضُهُ بَعْضًا 

“Mümin’in mümine bağlılığı parçaları birbirini tutan bina gibidir “ buyuruyor, bizler bu ali düsturu hayat düsturumuz biliyor ve islam aleminin dünyada sefaletten ahirette ise şekavetten kurtaracak bir hazine olarak görüyoruz.

Bizler nerede bir müminin ahını işitirsek onu dindirmeyi, nerede bir zulüm görürsek onu sindirmeyi kendimize dert edindik, ve Çare olalım diye yollara çıktık. 
Kurban iklimini de mazlum ümmeti bir nebze güldürecek bir vesile bildik. 80 gönüllümüzle Afrika’ya, Asya’ya ve Uzakdoğuya koştuk. Müminlerin acılarını yüreklerimizin derinliklerinde hissettik. Her yaşanan ızdırabı kendi ızdırabımız, her çekilen çileyi kendi çilemiz bildik. 
Her mümin bayramı yaşasın, her yetim bu bayramda gülsün istedik. 

Çare Gönüllüleri senelerden beri olduğu gibi bu senede, kurbanlarını gönül coğrafyamızın farklı iklimlerindeki mazlum, mağdur ve yoksul kardeşlerimizle paylaşmanın sevincini yaşıyor. Ecdadımızdan bize miras kalmış, Anadolu coğrafyasında yaşamanın vermiş olduğu mesuliyet bilinciyle neme lazım demedik, demiyoruz. Biliyoruz ki Türkiye sadece Anadolu değildir, Türkiye Asya’dan Afrika’ya gönül coğrafyamızın yegane umududur. İdrak ettiğimiz kurban bayramının, bu manalar muvacehesinde, kardeşlik atmosferinin pekişmesine, islam aleminin güçlenmesine, müminlerin muhabbetine, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz.

Çare Derneği bu Kurban Bayramında Türkiye, Filistin, Yemen, Afganistan, Pakistan, Kenya, Uganda, Kamerun, Çad, Burkina Faso, Tanzanya, Somaliland, Arakan, Filipinler, Gana ve Etiyopya olmak üzere 16 ülkede kurban organizayonları yapacak.

Kurbanlıklar nasıl kesiliyor?

  • Kurbanlıklar Çare Derneği görevlilerince kesim yapılacak olan ülkelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.
  • Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.
  • Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.
  • Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair temsilcilerden gelen kesim onayları ile hisse sahiplerine kısa mesaj gönderilir.
  • Hisse sahiplerine kesim mesajının ardından yaklaşık 2 hafta içerisinde gönderilen son mesajda kurbanlarının kesim videosu ve fotoğraflarını görebilecekleri “link uzantısı” iletilir.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

  • Online Olarak bağış yapmak için:  TIKLAYINIZ
  • BANKA HESAP NUMARALARIMIZA  bağış yapabilirsiniz.
  • Çare Derneği’ne 0212 471 08 08’den ulaşarak bilgi alabilir, bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Not: Banka havalesi yaparken açıklama kısmına "Kurban kesilecek ülkenin adı veya ihtiyaç sahibi herhangi bir ülke" yazarak "Kurban Sahibinin Adı-Soyadı ve Cep Telefonu" yazmayı unutmayınız. Banka alıcı hesap adı “Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği”dir.

2018 KURBAN ORGANİZASYONU İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ