Çare'den Seyret - KURBAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

KURBAN
  • çareyle-seyret.jpg
Çare'den Seyret
19.08.2019

Çare Derneği, her yıl olduğu gibi 10. yılında da kurban organizasyonları düzenleyerek kardeşlerimizle bir olmaya devam etti.

Çare gönüllüleri ile çıktığımız iyilik yolunda, ulaştığımız 16 ülkede nice mazlumlara umut, çare bekleyen kardeşlerimize vesile olduk. Gönüllülerimizin büyük fedakarlıkları ile gerçekleştirilen bu yılki faaliyetimizde başta ülkemiz olmak üzere; Arakan, Yemen, Burkina Faso, Çad, Somaliland, Uganda, Kenya, Afganistan, Pakistan, Filipinler, Kamerun, Gana, Tanzanya, Etiyopya ve Filistin’de kardeşlerimizle beraber olduk.

Derneğimizin kurban faaliyetleri kapsamında dikkat çeken en önemli özelliği ise “Kurbanını Seyret” sloganıyla başlatmış olduğu başarılı organizasyonlarıdır. Her kurban döneminin popüler uygulaması haline gelen bu uygulama, daha şeffaf geri dönüşler sağlaması sebebiyle hayırseverler tarafından tercih edilmektedir.

    Kurbanını Seyret Nedir?

Hayırseverlerimizin bağışlamış oldukları kurbanlarının kesim görüntülerinin görsel olarak (video/fotoğraf) yaklaşık 14 gün içerisinde taraflarına iletilmesidir. Kurban kesiminin hemen akabinde hayırseverlerimize kurbanlarının kesildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir.  Kesilen kurbanlar, bağışçılarımızın isimlerinin tek tek okunması suretiyle kayıt altına alınır. Alınmış olunan kayıtlar, bağışçılarımızın telefonlarına “link” gönderilmesi suretiyle iletilir. Çare Derneği olarak başlatmış olduğumuz bu uygulama sayesinde bağış yapan vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile bağışlamış oldukları kurbanlarının kesim görüntülerini seyretme imkanı sağlanmış olur.

Çare Derneği olarak “Kurbanını Seyret” uygulamamızın yaklaşık olarak 14 günlük iletim süresini bu kurban döneminde sadece 3 günde tamamlayarak binlerce hayırsevere ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bizlere son derece olumlu ve sevindirici geri dönüşler yapan siz hayırseverlerimize teşekkür ediyor ve bir sonraki kurban dönemini de bayram tadında geçirmemiz dileğiyle sizleri selamlıyoruz.