Her Mümin Bayramı Yaşasın, Her Yetim Bu Bayramda Gülsün İstedik - KURBAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

KURBAN
  • 06_KURBAN.jpg
Her Mümin Bayramı Yaşasın, Her Yetim Bu Bayramda Gülsün İstedik
20.08.2018

Aziz Milletimiz ve Muhterem Çare Gönüllüleri; 
Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımızla tebrik ediyor; bayramın, Anadolumuz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insaniyet için hayırlara vesile olmasını Rabb-i Rahimimizden niyaz ediyoruz. 
Rabbimize, bizlere emanet olarak tevdi edilen ve farklı coğrafyalarda kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurmasını, kurbanları, hem zat-ı Uluhiyetine, hem ümmet-i Muhammedin birlik ve beraberliğine vesile kılması için dua ediyoruz. 
Evet... Kurban, yakınlaşmaktır.
Kurban, kardeşliktir. Kurban, dayanışmadır. Kurban, fedakarlıktır. Be nihayet Kurban, Rabbimizin rızasına nailiyettir. 

İslam alemi kan gölüne dönmüşken, zulüm, başına adalet külahı takmış kardeşlerimizi inletirken, yokluk ve yoksulluk en ağır şekilde hükmünü sürerken, Kurban Bayramının, akıllarımızı ziyalandırması, kalplerimizi nurlandırması, gönüllerimizi yumuşatması, insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük arzumuzdur.
Hadis-i Şerifte Peygamberimiz (asv) 

‎اَلْمُؤْمِنُ لِلْمُؤْمِنِ كَالْبُنْيَانِ الْمَرْصُوصِ يَشُدُّ بَعْضُهُ بَعْضًا 

“Mümin’in mümine bağlılığı parçaları birbirini tutan bina gibidir “ buyuruyor, bizler bu ali düsturu hayat düsturumuz biliyor ve islam aleminin dünyada sefaletten ahirette ise şekavetten kurtaracak bir hazine olarak görüyoruz.
Bizler nerede bir müminin ahını işitirsek onu dindirmeyi, nerede bir zulüm görürsek onu sindirmeyi kendimize dert edindik, ve Çare olalım diye yollara çıktık. 
Kurban iklimini de mazlum ümmeti bir nebze güldürecek bir vesile bildik. 80 gönüllümüzle Afrika’ya, Asya’ya ve Uzakdoğuya koştuk. Müminlerin acılarını yüreklerimizin derinliklerinde hissettik. Her yaşanan ızdırabı kendi ızdırabımız, her çekilen çileyi kendi çilemiz bildik. 

Her mümin bayramı yaşasın, her yetim bu bayramda gülsün istedik. 
Çare Gönüllüleri senelerden beri olduğu gibi bu senede , kurbanlarını gönül coğrafyamızın farklı iklimlerindeki mazlum, mağdur ve yoksul kardeşlerimizle paylaşmanın sevincini yaşıyor. Ecdadımızdan bize miras kalmış, Anadolu coğrafyasında yaşamanın vermiş olduğu mesuliyet bilinciyle neme lazım demedik, demiyoruz.  İktisadi bir cendereye alınmak istenen Türkiye, hükümetimizin basireti ve aziz halkımızın ferasetiyle oyunu görmüş ve Batı-Doğu nifak güçleri ve emperyalist satranç oyunlarına papuç bırakmamıştır. 
Yeni Türkiye bir yandan kendi siyasasını inşa ederken Sivil Toplum Kuruluşları ve Çare Derneğimiz de üzerine düşen görevi bihakkın eda etmektedir.  2023 hedeflerimizin Sivil Toplum ayağı Devletimize ve Milletimize ön ayak olmalı, taşın altına elimizi çekinmeden koymayı vefanın bir gereği olarak bilmelidir. 

Tarihte defalarca yaptık, yine yapacağız.
Biliyoruz ki Türkiye sadece Anadolu değildir, Türkiye Asya’dan Afrika’ya gönül coğrafyamızın yegane umududur.
İdrak ettiğimiz kurban bayramının, bu manalar muvacehesinde, kardeşlik atmosferinin pekişmesine, islam aleminin güçlenmesine, müminlerin muhabbetine, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz. 

Bil vesile kesilen kurbanlarımızın makbul olmasını temenni ederken, Hac farizasını yerine getiren tüm dava arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin de haclarının kabulünü Rabbimizden niyaz ediyoruz. .
Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramının İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz. 

Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği 
Yönetim Kurulu Adına
Mehmet Südlü 
Başkan